ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Резолюція ООН проти кіберзлочинності: сайти блокуватимуть за російським сценарієм

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Грудня 2019, 9:56 1

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію щодо боротьби з кіберзлочинністю. Це викликало занепокоєння з боку низки країн. На думку критиків ініціативи, вона може становити загрозу свободі висловлювань в інтернеті.

Як повідомляє видання DW, за документ проголосували представники 79 країн, 60 висловилися «проти», ще 33 країни під час голосування утрималися. Серед країн, які проголосувати проти резолюції, – США, Німеччина, Канада, Франція, Велика Британія та Україна.

Авторами документа виступили 47 країн, зокрема, Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, Вірменія, Китай, Індія, Сирія, Єгипет, Північна Корея, Іран і Венесуела. Він передбачає створення міжнародного комітету для розробки міжнародної конвенції щодо протидії використання інформаційно-комунікаційних технологій у злочинних цілях. Цей комітет має провести організаційну сесію у серпні 2020 року у Нью-Йорку для узгодження плану своєї роботи.

У США і ЄС вважають, що ініціатива може призвести до встановлення цензури в інтернеті. У представництві США при ООН заявили, що ухвалена резолюція може підірвати міжнародну співпрацю з метою боротьби проти кіберзлочинності саме тоді, коли  необхідно зміцнювати координації.

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch вказали на те, що авторами резолюції виступили країни, уряди яких вдаються до репресивних методів боротьби проти інакомислення. «Якщо план – створити конвенцію, яка дозволить країнам мати легальне прикриття для відключення інтернету та цензури, і при цьому створюватиме можливість для криміналізації свободи слова, то це є поганою ідеєю», – зауважив директор відділу Human Rights Watch з проблематики ООН Луїс Шарбонно.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram