ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Вічним капітаном» буде офіцер, який не знатиме англійської»

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Грудня 2019, 19:10

Цей кар`єрний принцип давно і жорстко діє у Війську Литовському. Невдовзі він стане обов`язковим для просування по службі більшості офіцерів ЗСУ

Про це під час брифінгу в АрміяInform розповів виконувач обов’язків директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.

За його словами, в процесі перебудови нашого війська за стандартами НАТО мовна підготовка стала  окремим важливим завданням. Дехто за некомпетентністю все ще розуміє стандарти НАТО як простий перелік спільних для Альянсу прописів. Насправді ж Standardization Agreement  –  це складний багаторівневий міжнародний договір.

На сьогодні обов’язкове володіння англійською за мовним стандартом військового рівня СМР-2 уже закріплене для ряду льотних, військово-морських та розвідувальних спеціальностей

Він регламентує загальні стратегічні й оперативні правила застосування військ, спільний порядок дій, єдину термінологію, уніфікацію технічних процесів, а також озброєння та військової техніки. Стандарти об’єднані в складну і взаємопов’язану ієрархію керівних документів Альянсу, які треба вивчати у оригіналі.

На сьогодні обов’язкове володіння англійською за мовним стандартом НАТО STANAG 6001 функціонального військового рівня СМР-2 існує для ряду льотних, військово-морських, розвідувальних спеціальностей. Для решти категорій передбачений перехідний період до 2025 року.

Найближчою перспективою визначено досягнення необхідного рівня мовної підготовки, достатнього для участі у заходах міжнародного оборонного співробітництва, міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, забезпечено досягнення знань іноземної мови на рівні не нижче СМР-2. Окремо готуватимуться офіцери і сержанти в обсягах, необхідних для впровадження стандартів НАТО в органах військового управління нових J-структур на період до 2024 року.

 У всіх військових навчальних закладах найближчим часом  існуючий 300-годинний курс вивчення англійської буде збільшено удвічі

Не менше уваги буде приділятися навчанню у закордонних військових вишах наших курсантів і ліцеїстів на запрошення країн-членів НАТО за «Міжнародними програмами з підготовки офіцерів» у Великій Британії, Канаді, Німеччині, Італії, Болгарії. Також у всіх військових навчальних закладах існуючий 300-годинний курс вивчення англійської буде поступово збільшено удвічі.

Із цього року посилено й контроль за офіцерами-слухачами мовних курсів. Раніше вони із відривом від виконання обов`язків за посадою навчалися протягом чотирьох місяців. Утім, як виявилося, багато хто з них розглядав цей термін на кшталт додаткової відпустки. Віднині їх тестують вже після першого місяця підготовки. Тих, хто не складає іспит, відраховують негайно.

Читайте нас в Telegram