ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи потрібен мешканцям непідконтрольних територій «двоголовий аусвайс»?

11 Грудня 2019
Чи потрібен мешканцям непідконтрольних територій «двоголовий аусвайс»?

Днями МВС РФ заявило, що з квітня 2019 року російський громадянство отримали 125 тисяч жителів ОРДЛО. Про це повідомили кілька інформагентств з посиланням на пресцентр цього міністерства.

Кого бє статистика?

24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям ОРДЛО. Їх видача почалася всередині червня. Але станом на серпень такі паспорти отримали лише 25 тисяч жителів окупованих районів. І ось міністр кремлівських внутрішніх справ Володимир Колокольцев заявив: нині, починаючи з квітня, пункти прийому документів загалом отримали понад 160 тисяч заяв на громадянство РФ.

Щоб уявити, багато це чи мало, слід порахувати, скільки це становитиме у відсотках. За найсвіжішими даними від так званих «управлінь статистики» недореспублік, станом на 1 вересня 2019-го на окупованих теренах Донбасу проживало 3 млн 720 тис. 110 чол., і кількість населення за рік зменшується майже на 1%. Лише за 9 місяців скоротилась на 23 362 особи (або 0,6%) порівняно з даними 1 січня 2019 року.

Паспорти повинні мати всі громадяни країни, які досягли 16-літнього віку. Тобто, щоб дізнатись скільки населення може бути «паспортизованим», варто від усієї кількості (3720110 чоловік) відняти масив дітей.

Скільки на окупованих територіях Донбасу проживає осіб до 16 років  ‒ знайти точних даних у мережі не вдалось, проте трапились інші дані, завдяки яким з певною похибкою можна встановити чисельність дітей на непідконтрольних територіях. Наприклад, сайт «Донецкие новости» повідомляє, що «В этом году 11-е классы оканчивают 8120 учеников… Всего в сезоне 2018‒2019 в ДНР обучались 143 тыс. 409 детей. В настоящее время функционирует 507 общеобразовательных учреждений – школы, лицеи, гимназии, школы-интернаты».

Крім того, ця «статистика» дає певні дані народжуваності, яка становить приблизно 1800 дітей на рік.

Щодо окупованої частини Луганщини, на жаль, таких даних немає, проте є інші цифри, які показують: ситуація тут така ж, як і на Донеччині. Наприклад, до школи 1 вересня 2019-го пішло 9814 першачків.

Маючи деякі показники, неважко вирахувати, скільки на окупованих територіях проживає дітей, яким поки-що паспорт не потрібний. Провівши певні математичні дії, маємо такі висновки: на території так званої ЛНР мешкає приблизно 150 тисяч дітей, а «ДНР» – дещо більше, до 170-172 тисяч. Беручи до уваги дані про загальну кількість населення в непідконтрольних регіонах (Донеччина – 2272118 осіб і Луганщина – 1447992 осіб) і знайдену нами кількість дітей (172 тис і 150 тис) можна констатувати: вони співвідносні з офіційними статданими по Україні (Він має назву «Коефіцієнт дитячого навантаження», діти до 15 років до кількості працездатного населення).

І хоча така статистика не дуже коректна, проте вона дала певні відповіді. Від кількості всього населення тимчасово окупованих територій 3 720 110 осіб,  віднімемо 322 тисячі дітей (яким поки паспорт «не положено»). Вийшло, що майже 3 млн 400 тис осіб – це ті, хто може отримати російський паспорт, а з них за 8 місяців лише 125 тис (!!!) стали «новими росіянами». У відсотковому значенні це трохи менше 4%. Це, м’яко кажучи, дуже невеликі показники тих, хто побігли за «двоголовими» паспортами.

Чи всі «паспортизовані» ‒ щасливі?

Крім того, дані про 125 тисяч «паспортизованих» теж доволі суперечливі. Експерт з Державної міграційної служби України порадив від цієї кількості відняти ще й тих, хто змушено отримав такі документи. Крім того, варто врахувати і осіб, які досягли 16-ліття й не змогли отримати український паспорт. Тобто від 125 тисяч можна сміливо відняти 10 тисяч «вимушено паспортизованих».

Коли 2014-го Росія незаконно окупувала український Крим, вона теж почала видавати російські паспорти мешканцям цих територій. Звісно, що кримчан і мешканців Донбасу за «парєбріком» вважають зовсім різними «новими росіянами», але тим і іншим паспорти видають за спрощеною процедурою.

П’ять років тому кримські чиновники – запроданці вже рапортували в російських ЗМІ, що за чотири місяці майже 98% кримчан отримали паспорти РФ. Писали, що за день видавали по кілька тисяч, і були відкриті майже три сотні пунктів паспортизації. Але в «недореспубліках», які теж «рвуться в лоно атєчєства», мешканці не поспішають набувати російського громадянства… Натомість чимало кримчан «на материку» отримали український біометричний паспорт (майже 150 тисяч).

Російська паспортизація є досить підступною, бо має за мету ще й інспірування відтоку з українських територій трудових ресурсів, аби вони емігрували в РФ, коли території повернуться під наш контроль.

І найголовніше: країни ЄС, Канада і США вже кілька місяців тому заявили, що не визнаватимуть російські паспорти, видані жителям Донбасу.

3 жовтня Єврокомісія і Європейська служба зовнішніх дій розіслали державам-членам ЄС і країнам Шенгенської зони, які не входять до ЄС, рекомендації з обробки віз, виданих жителям ОРДЛО. Ці рекомендації дозволять ідентифікувати російські паспорти, видані їм.

Час реально показав: російська паспортизація окупованого Донбасу насправді провалилась. І застосовувати у війні проти України «абхазький сценарій» ‒ вводити війська, щоб захищати «руський мір» – тут не вийде.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Лонгрід