ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

П’ять напрямків діяльності та 11 пріоритетів реформи Міністерства оборони

Новини
Прочитаєте за: 6 хв. 20 Грудня 2019, 12:05

«Пріоритетні напрямки реформи Міністерства оборони та Збройних Сил України у 2019–2020 роках»

Напередодні увагу ЗМІ привернув великий брифінг, проведений у Міністерстві оборони. У вступному слові керівник оборонного відомства України Андрій Загороднюк повідомив, що основною складовою одинадцяти пріоритетів реформи є п’ять головних напрямків діяльності Міноборони, які були закладені у програмі уряду.

— Те, що ми озвучили в уряді — це найголовніші завдання, які розбиті на більш детальні та конкретизовані частини, — наголосив він.

***

Раніше АрміяInform опублікувала ці 11 пріоритетів:

  • стратегія оборони;
  • безпека Чорноморського регіону;
  • упровадження стандартів НАТО;
  • озброєння та інноваційні технології;
  • розбудова інфраструктури;
  • професіоналізація та соціальний захист;
  • забезпечення житлом;
  • реформа оборонних закупівель;
  • електронний документообіг;
  • система територіальної оборони;
  • запобігання, виявлення і протидія корупції.

Система територіальної оборони

Міністр оборони України Андрій Загороднюк наголосив на ґрунтовному вивченні досвіду з організації територіальної оборони союзників, зокрема країн Балтії Естонії й Литви, та анонсував плани реалізувати в одній з областей на Півдні України пілотний проєкт з організації територіальної оборони.

— Ми воліємо врахувати моделі, які вже працюють. Не йдеться про клонування якоїсь певної моделі, бо це неможливо з огляду на різні контексти, але багато що ми візьмемо від наших партнерів, — зауважив він.

Заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук як координатор профільного проєкту у вітчизняному оборонному відомстві назвав територіальну оборону «важливим елементом загальної системи оборони держави». Також він анонсував створення у Міністерстві оборони аналітичного центру для своєчасної оцінки гібридних загроз та визначення характеру майбутніх конфліктів.

— Ця Стратегія водночас із Планом оборони держави визначатимуть основні механізми для реагування на гібридні загрози, що існують для воєнної безпеки України. Саме для їхнього своєчасного оцінювання й визначення характеру майбутніх конфліктів у Міноборони створять потужний аналітичний центр. Лише в такий спосіб можливо сформувати ефективну оборонну політику протистояння збройній агресії Російської Федерації проти нашої держави, — зауважив Олександр Поліщук.

Автоматизація системи управління та електронний документообіг

Про плани автоматизації системи управління поінформував заступник Міністра оборони України Олексій Марценюк.

— Під час попереднього вивчення ситуації в рамках проєкту антибюрократії наша нова команда виявила жахливу кількість паперів, які повинні підписувати у військових частинах. Тому такі речі повинні піти в минуле, і вони підуть у минуле, — зазначив заступник Міністра оборони.

Він розповів про електронний документообіг стосовно кар’єри військовослужбовця, безпаперової компенсації за піднайом житла, онлайн-черги на житло, електронних рапортів, проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), заявок з електронними підписами тощо.

— Це все повинно перейти у безпаперову форму, причому на рівні всіх Збройних Сил, — наголосив заступник Міністра оборони.

Розбудова інфраструктури та забезпечення житлом

— Забезпечення житлом — один з найкритичніших напрямків. Ми дуже відповідально беремося за нього і підходимо комплексно, — наголосив Олексій Марценюк.

За його словами, в питаннях квартирної черги Міноборони переходить на депозитно-монетарну програму. Також почалося формування єдиного земельно-об’єктного банку відомства, направленого на реалізацію житлового фонду.

— Ми наповнюватимемо його за рахунок власного будівництва, за рахунок модифікованих інвест-договорів з поетапним отриманням квартир. Також нині розглядаємо концепцію державного приватного партнерства для незавершених об’єктів будівництва, для довгобудів — це теж важливий напрямок. І, звісно, закупівля нового житла, перевагу надаватимемо південно-східному регіону держави. Розподіляти житловий фонд, який набуватимемо, будемо 50 на 50. Формуватимемо і фонд штатно-посадового житла, де військовослужбовець проживатиме впродовж служби, а також за рахунок цього житлового фонду закриватимемо квартирну чергу, — зазначив Олексій Марценюк.

Крім того, за словами заступника міністра, відбудеться модернізація і розбудова військових містечок, захищених арсеналів, модульних польових таборів та проєктів швидкого будівництва.

Безпека Чорноморського регіону

Тему безпеки Чорноморського регіону, як один із пріоритетних напрямків, представила заступниця Міністра оборони України Аліна Фролова.

— Агресивні дії Росії завдають шкоди вітчизняній економічній ситуації — і це є одним з пунктів, який слід опрацювати, — заявила пані Фролова.

За її словами, у Збройних Силах України затверджено Стратегію розвитку ВМС, формуватиметься морська стратегія країни, пояс спільної безпеки з нашими партнерами у Чорноморському регіоні щодо протидії агресії Росії. Аліна Фролова зазначила, що відомство вже докладно займається формуванням регіональної взаємодії з Чорноморськими країнами, щоб мати спільні спроможності у протидії агресії Росії в Чорноморському регіоні.

— Продовжуємо перемовини з країнами НАТО і стимулюватимемо їх до збільшення присутності в регіоні і тіснішої взаємодії в рамках навчань, які проводить Україна або будь-яка держава Чорноморського регіону. Також постійно розповідатимемо про це на всіх великих міжнародних форумах і включатимемо юридичну протидію Росії, якщо вона порушуватиме норми міжнародного права, — додала представниця оборонного відомства.

Механізми запобігання, виявлення і протидії корупції

Радниця Міністра оборони України Олександра Дрік розповіла про створення в Міноборони ефективних механізмів запобігання корупції, які діятимуть на випередження. Головні серед них — чотири елементи:

  • внутрішній контроль управління ризиками;
  • усунення умов корупції в конкретних сферах;
  • забезпечення невідворотності відповідальності;
  • виховання нетерпимості до корупції.

— Корупція безпосередньо впливає на обороноздатність. Вона ставить під загрозу життя і безпеку громадян і військових, територіальну цілісність держави. Ми сприймаємо корупцію як мародерство, — заявила радниця Міністра.

Говорячи про нову програму протидії корупції, координаторка напряму повідомила, що ця система вже розроблена і подана до Кабміну.

— Після затвердження вона стане дорожньою картою на наступні роки для Міністерства оборони, — підсумувала Олександра Дрік.

Трансформація військової кадрової політики

Заступник начальника управління стратегічного планування розвитку спроможностей Міністерства оборони України Олексій Павлючик зазначив: трансформація військової кадрової політики ґрунтується на принципах людиноцентричності процедур і процесів, які започатковують чи реформують.

В основі цих підходів — найкращі практики партнерів, членів НАТО, та бойовий досвід українських військових у районі проведення операції Об’єднаних сил.

— Для надання відповідної консультативно-дорадчої допомоги постійно залучаємо представників країн-партнерів. Тому всі процеси, які започатковуємо, проходять первинне оцінювання через радників для їхньої сумісності з принципами і підходами Альянсу. Основну увагу приділяємо підвищенню мотивації та зацікавленості людей у службі у Збройних Силах,— зазначив Олексій Павлючик.

За його словами, безперечний пріоритет нової військової кадрової політики — залишення у лавах війська професіоналів, пошук і залучення найкращих талантів.

— Для цього створюють зрозумілі кар’єрні шляхи для всіх категорій військовослужбовців — від рядового до генерала, — розповів заступник начальника профільного управління.

Реформа оборонних закупівель

Про аспекти нового законопроєкту «Про оборонні закупівлі» розповів радник Міністра оборони України Артур Переверзєв. Він повідомив, що проєкт закону вже ухвалено у першому читанні Верховною Радою. Крім того, в Україні планується створення Директорату військово-технічної політики та політики оборонних закупівель, системи державного гарантування якості оборонної продукції.

— Далі ми утворюємо Директорат військово-технічної політики та політики оборонних закупівель, який має створювати сучасні політики у цій сфері, ключова з яких — управління життєвим циклом озброєння і військової техніки, зокрема вартістю життєвого циклу.

Артур Переверзєв розповів, для чого це потрібно:

— Маємо розуміти і рахувати вартість усього життєвого циклу системи, як і повну вартість власності над такою системою, а не лише ціну одиниці, що купується.

Він зазначив, що «це — безпосередньо стандарти НАТО, які потребують упровадження». За словами радника, законопроєкт передбачає можливість ураховувати не лише ціну, а й вартість усього життєвого циклу.

Комунікація і реформа

За словами Міністра оборони України Андрія Загороднюка, починаючи з наступного тижня, відомство проводитимемо нові брифінги.

— Під час цих брифінгів детально говоритимемо про дорожні карти й цілі кожного з одинадцяти напрямків. Це, зокрема, оборонні закупівлі, стратегічне планування, розбудова спроможностей, забезпечення озброєнням і військовою технікою, питання соціального захисту тощо, — повідомив Міністр оборони.

Підготував Олександр Козубенко

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Заїхати далі, чинити хаос: неподалік Покровська ворог намагається прорватися в тил

Заїхати далі, чинити хаос: неподалік Покровська ворог намагається прорватися в тил

На Покровському напрямку — найскладніше з усіх відтинків східного фронту. Кількість штурмових дій лише зростає. До того ж ворог націлився на логістику Сил оборони.

78 боєзіткнень за добу: ЗСУ стримують натиск ворога на ключових напрямках

78 боєзіткнень за добу: ЗСУ стримують натиск ворога на ключових напрямках

З початку цієї доби відбулося 78 бойових зіткнень.

Херсонські острови не приймають гостей: українські бійці знищили десантну групу окупантів

Херсонські острови не приймають гостей: українські бійці знищили десантну групу окупантів

Бійці 2-го батальйону 40-ї окремої бригади берегової оборони зірвали спробу ворога висадитися на островах Херсонщини, розгромивши десант окупантів на швидкісному човні за допомогою комбінованого удару мінометів та дронів.

Колекція ворожого брухту поповнилась: морпіхи збили нову партію російських безпілотників

Колекція ворожого брухту поповнилась: морпіхи збили нову партію російських безпілотників

Екіпажі FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти влаштували для ворожих безпілотників «день відкритих дверей», який закінчився для останніх падінням та перетворенням на брухт.

На Прикарпатті викрили військових, які продали понад 5 тонн армійського дизпалива

На Прикарпатті викрили військових, які продали понад 5 тонн армійського дизпалива

На Івано-Франківщині правоохоронці викрили трьох військовослужбовців, яких підозрюють у систематичному розкраданні дизельного пального, призначеного для потреб Збройних Сил України.

Експерт пояснив нову тактику концентрованих ударів рф по 1-2 великих містах України

Експерт пояснив нову тактику концентрованих ударів рф по 1-2 великих містах України

Тактика ворога щодо обстрілів мирних міст України все більше передбачає концентровані удари по одному-двох великих містах України в ході проведення атаки. Так, 17 червня під ударом опинилися Київ та Одеса.

ВАКАНСІЇ

Механік водій

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Конотоп

Старобільський РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Інструктор навчального взводу

від 22000 до 42000 грн

Васильків, Київська область

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 30000 грн

Біляївка

Державна прикордонна служба України

--- ---