ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські компанії взяли участь у міжнародній виставці Gulf Defence&Aerospace

Прочитаєте за: 4 хв. 13 Грудня 2019, 17:34 4

Українські компанії-спецекспортери, що входять до державного концерну Укроборонпром (ДГЗП «Спецтехноекспорт», ДП СЗТР «Прогрес»), а також ВІК «Девіро» та ТОВ «Укрспецсистемс» взяли участь у 5-й Міжнародній оборонній виставці-конференції Gulf Defense & Aerospace (GDA), яка проходила в м. Ель-Кувейт з 10 по 12 грудня 2019 року.

Безпілотник-камікадзе з України

Міжнародна виставка-конференція озброєння і військової техніки Gulf Defense & Aerospace заснована у 2011 році та проводиться в м. Ель-Кувейт (Кувейт) раз на два роки під патронажем Міністерства оборони Кувейту. Захід присвячений трьом основним сферам: оборона, аерокосмічна галузь та зовнішня і внутрішня безпека. Відвідувачам демонструють найсучасніші технологічні новинки та інновації в аерокосмічній і оборонній галузях. У цьогорічному заході взяли участь 212 компаній з 31 країни.

Український стенд на виставці представляв продукцію вітчизняного ОПК, зокрема різноманітні БПЛА.

Інтерес у відвідувачів викликав український безпілотник-камікадзе RAM UAV, який дозволяє гарантовано знищувати наземні (надводні) цілі за менші витрати, ніж за допомогою керованих ракет, або керованих артилерійських боєприпасів.

Це БПЛА, розроблений ТОВ «Компанія оборонних і радіоелектронних технологій», здатний баражувати над потрібним районом й атакувати у разі виявлення цілі. RAM UAV пройшов випробування в районі проведення операції Об’єднаних сил і показав високі результати протидії ворожим комплексам радіоелектронної боротьби. За словами представників компанії-розробника, широке застосування в конструкції безпілотника композитних матеріалів робить його малопомітним для систем ППО противника.

БПЛА оснащений електричним двигуном, що забезпечує дальність польоту до 30 км на крейсерській швидкості 70 км/год. Запуск здійснюється за допомогою спеціальної катапульти. На розгортання БПЛА необхідно лише 10 хвилин, а максимальний час польоту становить 40 хвилин. Це дає можливість операторам знайти ціль і гарантовано її уразити. Габаритні розміри апарату достатньо компактні. Зокрема, довжина БПЛА – 1,78 метра, розмах крил – 2,3 метра, а максимальна вага – 8 кг, враховуючи вагу бойової головної частини, що може становити до 3 кілограмів – залежно від її типу.

Також на виставці демонстрували багатоцільовий безпілотник PD-1 побудований за модульною системою, яка передбачає використання «швидких замків». Тож БПЛА можна швидко зібрати й розібрати, замінити всі бортові частини, обладнання і корисне навантаження. Це дозволяє, залежно від місії, змінювати його конфігурацію.

Безпілотник обладнано гіростабілізованою платформою двох відеокамер – денної з 30-кратним збільшенням і тепловізійної. Він здатний виконувати політ на висоті близько 3 км. Для PD-1 розроблено спеціальну систему підкрильових контейнерів, яка дозволяє транспортувати в них вантажі або встановлювати в них модуль вертикального зльоту й посадки. Також вона може містити боєприпаси, що значно розширює спектр використання PD-1. Точність застосування осколково-фугасних і кумулятивних боєприпасів з бойовою частиною до 3 кг сягає близько 10 метрів при скиданні з висоти 1 км. Безпілотник має автопілот для автономного польоту запланованим маршрутом навіть за відсутності супутникової навігації. Потужний двигун PD-1 забезпечує політ на відстань до 100 км із корисним навантаженням до 10 кг. Керування відбувається через цифрову систему зв’язку.

Leleka прилетіла до Кувейту

Ще одним представником української експозиції став безпілотний авіаційний комплекс Leleka-100, створений компанією DeViRo. Цей БПЛА являє собою програмно-апаратний комплекс, автономного дистанційно-керованого повітряного апарату для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості з можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.

Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіоефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації GPS/GLONASS. Повітряний апарат стійкий до погодних умов і може використовуватися у будь який час доби.

У комплексі реалізовано автоматизоване керування повітряним апаратом протягом усього польоту, що значно спрощує роботу оператора. Існує режим комбінованого керування з частковим втручанням оператора. Керування БпАК відбувається шифрованим цифровим радіоканалом, який дозволяє отримувати дані телеметрії упродовж усього польоту.

Цільове навантаження побудоване за модульною схемою. Це варіанти швидкозмінних пристроїв з єдиним уніфікованим інтерфейсом з’єднання, що дозволяє встановлювати необхідний модуль відповідно до потреб оператора.

Український стенд на виставці відвідував головний гість заходу Начальник Генерального Штабу ЗС Держави Кувейт генерал-лейтенант М. Аль-Хедр, а також керівники і представники генеральних штабів та міністерств оборони ОАЕ, Саудівської Аравії, Єгипту, Йорданії.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Інфографіка, Новини, Озброєння та техніка