ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові психологи ознайомились з базовими методиками танцювально-рухової терапії

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Грудня 2019, 19:20 11

У Центральному будинку офіцерів для військових психологів провели семінар на тему «Використання методів танцювально-рухової терапії для емоційно-психологічного розвантаження військовослужбовців». Ознайомити фахівців із технікою невербального впливу з допомогою різних дихальних і рухових вправ завітала директорка Інституту нейроменеджменту, коучингу, психотерапії BioSoft, член Всеукраїнської громадської організації  “Арт-терапевтична асоціація” Оксана Белова-Орловська.

— Розширення рухового репертуару та варіативності постави людини збільшує кількість мислинневих стратегій. Рухові вправи здатні змінювати життєві стратегії людини, налаштувати на ефективніше використання своїх ресурсів, — розповідає Оксана Белова-Орловська. — Подібним  практикам  багато тисяч років, свого часу цими знаннями користувалися самураї. Система, з якою сьогодні військові психологи познайомились на занятті, адаптована до сприйняття сучасною людиною. До речі, подібні рухові моделі використовуються  у підготовці військових країн НАТО.

Вправи дуже прості, їх можна виконувати стоячи, сидячи на стільці в приміщенні, на вулиці. Військові психологи випробували їх на собі і поділилися враженнями.

— Із початку війни працювала з бійцями як волонтер. Уже три роки практикую як військовий психолог батальйону, — говорить офіцер МПЗ молодший лейтенант Юлія Данілова. — На жаль, культура звернення до психолога досі лишається доволі низькою. Але запрошувати не варто — людина має відчувати потребу і приходити сама. Варто одному надати допомогу кваліфіковано, і кількість охочих зростає. Знаю, наскільки такі методики дієві. Тож нові знання мені не завадять: що більше технік знаєш, то краще.

— Умовно тіло людини ділимо на сім циклів. Відповідно, якщо під час рухових вправ відчуваємо затиски в якійсь його частині, можна визначити, які в людини є психологічні проблеми, — говорить військовий психолог Василь. — Методика корисна і для налагодження контакту між психологом і пацієнтом, що дає змогу йому краще відкритися під час сеансу.

— Люди всі різні. І підходи до них мають бути неоднаковими. Що більше знаєш, то краще орієнтуєшся, які методики використовувати з конкретним відвідувачем, — говорить провідний спеціаліст відділу психодіагностування Управління психологічного забезпечення Головного морально-психологічного забезпечення ЗСУ Ольга Чудакова. — Такий досвід дуже неординарний, цікавий, є додатковим інструментом у вирішенні проблеми ПТСР у військових.

 

Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини