Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
Російські «їхтамнєти» з ПВК «Вагнера», які «працюють увічливими людьми» у Мозамбіку, несуть великі втрати у своїх лавах. Як повідомляє видання «Інформаційний навігатор», минулого тижня найманці «з-за порєбріка», які воюють на боці збройних сил Мозамбіку, вимушено відійшли з району Кабу-Делгаду.
Росіяни, які у вересні цього року прибули в африканську країну, перебували в населених пунктах Накала і Муеда. Їхня кількість становила 200 «багнетів», але внаслідок боїв проти так званих радикальних ісламістів з РЕНАМО чисельність «диких гусей» Пригожина дещо скоротилась. Як розповідає «ІН», уточнені втрати вагнерівців унаслідок боїв 25 листопада становлять 11 осіб загиблими і 25 пораненими. Основна причина подібних втрат: брак взаємодії й злагодженості із союзниками — армією Мозамбіку.
За повідомленням іншого інтернет-видання — «КавказЦентр», яке дає посилання на місцеві джерела, російські найманці втрапили у засідку противника: «Многие члены банды «Вагнера» ранены. В отместку за то, что русские увечат тела убитых повстанцев, русским начали отрезать головы. Русские несут потери как в живой силе, так и территории, которые удерживали ранее под своим контролем».
Така ситуація склалась тому, що частина «їхтамнєтів» загинула внаслідок «дружнього» вогню, що призвело до конфлікту російських найманців з військами Мозамбіку. Анонімні джерела в тамтешній армії розповіли про те, що між «Вагнером» і збройними силами країни зростає напруга. Росіяни й місцеві «практично припинили спільне патрулювання».
«КавказЦентр», цитуючи південноафриканського експерта Жасмін Опперман, розповідає, що «росіяни не розуміють місцеву культуру, не довіряють солдатам і змушені боротися в жахливих умовах проти ворога, який набирає все нові і нові оберти. Членів російської банди «Вагнера» кинули «в саме пекло, вони загрузли у конфлікті по вуха, а їхній ворог з кожним днем стає дедалі сильнішим».
Експерти з африканських війн висловлюють думку, що «вагнерівці» абсолютно нездатні «воювати в кущах», бо саме так у Мозамбіку ведуть бойові дії, а такі умови — одні з найскладніших у світі. «Підлісок там настільки густий, що все високотехнологічне обладнання, привезене «вагнерівцями», неефективне. Росіяни прибули воювати із застосуванням безпілотників, але тут вони не можуть їх використовувати», — розповідає джерело з мозамбіцької армії.
Перші повідомлення про втрати росіян у Мозамбіку почали надходити ще у жовтні. Мозамбіцьке видання Carta de Mocambique повідомило 27 жовтня, що внаслідок нападу повстанців у провінції Кабу-Делгаду вбито 5 членів банди «Вагнер». Але Кремль, в особі прессекретаря Путіна Пєскова, традиційно заявив, що в Мозамбіку «російських солдатів немає»…
19 листопада стало відомо, що з Африки в Росію доставили чергову партію загиблих «вагнерівців». Тіла привезли у Володимирську губернію.
Місцеві джерела розповідають, що родини загиблих отримали чималу грошову компенсацію за те, щоб ті мовчали про події.
Президент України Володимир Зеленський на фоні постійних ворожих ударів по Україні повідомив про пріорітетні напрямки роботи, які змусять ворога зупинити війну.
Понад 500 заявок на повернення після вчинення СЗЧ подали військові до 20-ї окремої бригади безпілотних систем «К-2», близько 150 вже отримали погодження.
Десантники 25-ї окремої Січеславської бригади успішно застосовують дрони «Hornet» по різноманітним, важливим для ворога цілям.
Офіцер відділення спеціальних заходів
від 28000 до 150000 грн
Київ
Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…