ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Законопроєкт, який прибере радянські рудименти й нівелює корупційні ризики в оборонних закупівлях

21 Листопада 2019, 18:54
Законопроєкт, який прибере радянські рудименти й нівелює корупційні ризики в оборонних закупівлях

Під час круглого столу на тему реформи державного оборонного замовлення, який пройшов сьогодні в Інформагентстві АрміяInform, відбулося експертне обговорення переваг і ризиків законопроєкту про оборонні закупівлі (реєстраційний номер у Верховній Раді України — 2398).

До публічної дискусії на ключові теми: як законопроєкт забезпечує конкурентний механізм обрання постачальників, як формується остаточна вартість договору й забезпечується контроль якості продукції, робіт і послуг оборонного призначення — долучилися радник Міністра оборони України Артур Переверзєв, радник Міністра з питань розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Титарук, експерт підкомітету Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Володимир Пікузо, директор Департаменту закупівель ДК «Укроборонпром» Надія Бігун, директор із зовнішніх зв’язків ГС «Ліги оборонних підприємств України» Юлія Висоцька, генеральна секретарка Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб, начальник Управління військових представництв МО України Станіслав Дьячук та інші.

Як зазначив Артур Переверзєв, автори нового законопроєкту про оборонні закупівлі поставили собі за мету осучаснити законодавство й розсекретити закупівлі звичайного озброєння для українського війська. Без цього Україна не досягне вимог закону «Про національну безпеку», який потребує прозорості оборонного бюджету. Народні депутати — члени Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, які щиро вболівають за рух України до Євроатлантичного співтовариства, нині активно працюють над документом, який введе новий порядок оборонних закупівель. А ще — прибере радянські рудименти й нівелює корупційні ризики у цій царині. Та внесе зміни у систему охорони державної таємниці. Законопроєкт просочений ліберальним духом й відповідає західним канонам. У його основі — рівноправна конкуренція виробників озброєння та військової техніки.

Докладніше про дискусію читайте у найближчих повідомленнях АрміїInform.

Читайте також:

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Озброєння та техніка