ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові поліцейські різних країн продовжують допомагати українським військовим правоохоронцям

29 Листопада 2019, 16:29
Військові поліцейські різних країн продовжують допомагати українським військовим правоохоронцям

Сьогодні, 29 листопада, завершилася Х міжнародна конференція підкомітету реформування Військової поліції Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету реформування Збройних Сил України.

Захід проходив на базі Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Протягом п’яти днів командування Військової служби правопорядку Збройних Сил України та представники військової поліції з 9 країн-членів НАТО обговорювали подальші кроки реформування Військової служби правопорядку ЗС України у Військову поліцію.

‒ Під час засідання ми плідно попрацювали з нашими іноземними колегами. Були обговорені наші досягнення за попередні роки та визначені наступні кроки. Приємно відзначити, що ми досягли низки вагомих домовленостей. Зокрема, упродовж наступного року буде здійснюватися підтримка нашого навчального центру інструкторами, які на постійній основі навчатимуть наших військовослужбовців. Це інструктори з Канади, Литви, а також Данії. До того ж домовилися щодо участі українських військових правоохоронців у міжнародних навчаннях, які наступного року відбудуться у Литві, ‒ розповів начальник штабу ‒ перший заступник начальника Головного управління ВСП ЗС України полковник Василь Максименко.

Також офіцер додав, що наступного року Військова поліція Естонії проведе два курси для кінологічних розрахунків. Один курс для тих, які виявляють вибухові пристрої, а інший для розрахунків, які спеціалізуються на пошуку наркотиків.

Військова поліція Литви проведе два навчальних курси щодо виживання підрозділів спеціального призначення. Зі свого боку польські колеги запропонували навчати українських військовослужбовців англійській мові. Крім того, вони проведуть два курси для наших інструкторів, які спеціалізуються на застосуванні сили та ще два курси по методиці збереження місця злочину.

Також до надання допомоги українській стороні долучилися бельгійці. Вони запропонували здійснити підготовку українських військовослужбовців, які забезпечуватимуть ескорти. Програма передбачатиме навчання військових водіїв контраварійному водінню, організації, проведення супроводів тощо.

Полковник Василь Максименко повідомив, що створена робоча група, яка працює над написанням програми для підготовки українських слідчих. Сюди долучилися військові поліцейські з Чехії, Канади, Сполучених Штатів Америки та Польщі.

Слід зазначити, що за останні два роки українські військові правоохоронці отримали допомогу від іноземних колег на загальну суму майже 2 мільйони доларів. Завдяки чому суттєво оновився автопарк спецтранспорту, отримано сучасні спецзасоби, оргтехніка тощо.

Наступна зустріч підкомітету реформування Військової поліції Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету реформування Збройних Сил України запланована у Литві, яка попередньо відбудеться в березні 2020 року.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини