ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Росія має намір продовжувати війну» – посол Німеччини

8 Листопада 2019
«Росія має намір продовжувати війну» – посол Німеччини

Посол Німеччини в Україні заявила, що направлення Росією чергового так званого гуманітарного конвою на Донбас свідчить про намір Кремля далі продовжувати збройний конфлікт на сході України. Пані Анка Фельдгузен сказала це журналістам під час брифінгу за підсумками відвідування району розведення військ, що його іноземні дипломати здійснили напередодні в супроводі начальника Генерального штабу ЗС України.

— Я була в Україні, коли Росія відправила на Донбас перший «гуманітарний конвой». Ми тоді дуже багато про це говорили. На сьогодні це вже, здається, 85-й. Це ще один приклад, що є одна зі сторін конфлікту, яка хоче далі його продовжувати, — сказала пані посол. На уточнююче запитання журналістів про цю «сторону конфлікту», вона відповіла, що це — Росія.

Як повідомляє Укрінформ, водночас дипломат визнала, що наразі так звані російські гумконвої привертають не так багато уваги, як це було на початку конфлікту на Донбасі.

— Ми вже не дуже багато про це говоримо. Є нота МЗС України, і це дуже добре, але в реальності на наші нерви це нині не дуже тисне, — констатувала фрау Фельдгузен.

Нагадаємо, що 7 листопада Спеціальна спостережна місія (СММ) ОБСЄ повідомила, що на російських пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» на непідконтрольну уряду України територію окремих районів Донбасу зайшов черговий незаконний російський конвой у складі 13 автомобілів, на одному з яких був напис «Гуманітарна допомога від Російської Федерації». Про попередній «антигуманітарний конвой» АрміяInform писала на початку місяця.

Міністерство закордонних справ України 7 листопада надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту у зв’язку з незаконним переміщенням на територію нашої держави чергового так званого гуманітарного конвою РФ. Росія називає «гуманітарним конвоєм» колони похапцем перефарбованих військових вантажівок, які незаконно відправляє на Донбас із серпня 2014 року. МЗС України та міжнародні інституції неодноразово вимагали припинити порушення суверенітету України під приводом так званої гуманітарної допомоги.

Підготував Олександр Козубенко

Стежте за нами в Instagram
Новини, Новини світу та України