ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міністри країн НАТО зраділи поверненню українських кораблів

19 Листопада 2019
Міністри країн НАТО зраділи поверненню українських кораблів

Повернення Росією українських кораблів сприятиме прогресу «нормандського формату» та має позитивний вплив на імплементацію Мінських угод, але цей крок РФ мала б виконати вже давно, адже не мала права їх захоплювати. Про це напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу заявив генсек НАТО Єнс Столтенбер, повідомляє Укрінформ.

— Повернення захоплених українських кораблів — це те, що Росія мала б зробити вже давно, адже вони (росіяни. — Ред.) не мали права захоплювати ці кораблі. — сказав Столтенберг у Брюселі 19 листопада. — Я вітаю той факт, що ці кораблі, нарешті, були повернуті.

Генеральний секретар НАТО нагадав, що це також відповідає міжнародним зобов’язанням Росії.

— Я думаю, що це добра новина, — заявив глава Північноатлантичного альянсу. — Сподіватимемося, це допоможе досягти певного прогресу в імплементації Мінських угод та підтримати зусилля в «нормандському форматі», спрямовані на те, щоб знайти стійке політичне рішення для кризи в Україні.

Столтенберг уточнив, що міністри закордонних справ країн НАТО обговорюватимуть це питання під час зустрічі 20 листопада. АрміяInform зауважує, що саміт у  «норманському форматі» — за участю лідерів України, Франції, Німеччини та Росії — відбудеться 9 грудня в Парижі.

Керівник Альянсу нагадав журналістам, що Північноатлантична Рада нещодавно здійснила візит до України, в Києві відбулася її зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським. Постійні представники країн-членів також відвідали Одесу, де НАТО допомагає Україні в розбудові Морської академії та в удосконаленні системи військово-морської освіти.

— Це свідчить, що союзники по НАТО надають Україні потужну політичну підтримку, але також практичну допомогу в таких сферах, як кібернетична безпека, логістика, розвиток системи військового управління, практичні тренування для військ, — уважає Єнс Столтенберг. — Ми будемо продовжувати робити це. І ми також надішлемо дуже чіткий сигнал, що Росія має дозволити свободу судноплавства в Азовському морі та, зрозуміло, у Керченській протоці.

Як повідомляла АрміяInform, напередодні, 18 листопада, Росія в акваторії Чорного моря передала Україні катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу», які російські силовики обстріляли й захопили разом із екіпажами 25 листопада 2018 року.

Підготував Олександр Козубенко

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України