ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Із танкістів – у реборністи

9 Листопада 2019
Із танкістів – у реборністи

У місті Остер Чернігівської області колишній воїн-танкіст Сергій Бондар уже тривалий час займається реборністикою – виготовленням ляльок, які на вигляд максимально схожі на реальних немовлят.

Під час бойових дій на Сході України Сергій отримав контузію і працювати за цивільною спеціальністю майстра з ремонту взуття стало неможливим через тремтіння рук.  

Під час реабілітації  воїн пройшов майстер-клас із реборністики, і вирішив цим займатися. Майже всі матеріали він замовляє за кордоном, зокрема молди – форми для виготовлення об’ємних деталей ляльок  в Америці, спеціальні фарби та 3D лак у Німеччині, довгу тонку м’яку шерсть ангорських кіз, яку використовує для виготовлення волосся немовлят, у Туреччині. Для реального вигляду кожної  ляльки майстер наносить 40 шарів фарби. На виготовлення однієї ляльки-реборну йде близько двох місяців. 

Вартість ляльок Сергія стартує  від 4 тисяч гривень. Замовляють їх не лише в Україні, а і за кордоном, зокрема в Німеччині, Італії, Польщі, Сінгапурі та інших країнах.  Поряд із реборнами, воїн виготовляє і тодлерів − ляльок, розміромі з дитину 4−5 років.

На майбутнє майстер-реборніст має на меті розширяти свою діяльність та  створити асоціацію хендмейд творчості.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
MilitaryArt