ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Діти героїв України вирушили до Польщі

14 Листопада 2019
Діти героїв України вирушили до Польщі

Сьогодні вранці чергова група дітей загиблих та поранених учасників бойових дій зі всієї України вирушила на відпочинок до Закопане (Республіка Польща). Поїздку організував БО Міжнародний благодійний фонд Реабілітаційний центр «Шпиталь Майдану» за активного сприяння польського уряду в межах програми «Діти героїв України». Упродовж десяти днів юні українці проживатимуть у готелі, розташованому в національному парку, в комфортабельних 2-3-4‒місних номерах. Також вони відвідають термобані, папугарню, гірське озеро Морське Око та інші цікаві місця Закопане, окрім того, на них чекає старовинний Краків.

Як розповіла АрміяInform керівник юридичного департаменту «Шпиталю Майдану» Світлана Андрєйчук, проєкт спрямований на оздоровлення і психологічну реабілітацію дітей учасників АТО/ООС. За п’ять років майже 400 хлопців та дівчат від 6 до 16 років змогли відвідати Республіку Польща.

– Безліч вражень, позитивний настрій та нові знайомства привозять діти додому. А вони в нас з непростими долями. Проєкт залучає насамперед дітей загиблих, поранених та із багатодітних родин учасників бойових дій. Більшість із цих хлопців та дівчаток ніколи не залишали межі рідного населеного пункту.

Благодійна програма «Діти героїв України» започаткована ще 2015-го. Тоді, як і нині, дітьми опікувався Клуб католицької інтелігенції Польщі, який повністю сплачував за їхнє проживання, харчування, екскурсії. «Шпиталь Майдану» забезпечує формування груп та їхнє перевезення комфортабельним автобусом до Польщі та по її території. Як розповідає Світлана Андрєйчук, два роки тому в католицькому клубі про проєкт дізнався  колишній прем’єр-міністр Польщі, відтоді українці отримали урядову програму підтримки.

Варто зазначити, що під час заїздів діти живуть не лише на базах відпочинку чи в готелях. Так, у вересні цього року юні українці проживали у родинах представників католицького клубу у Варшаві.

– Важко словами передати тепло тих стосунків, які зав’язуються між нашими дітьми та польськими родинами. У нас дві дівчинки цього року вже вдруге приїхали, і поляки зустрічали їх зі сльозами радості на очах. А був випадок, коли я боялася, що не зможу вслідкувати за валізами із подарунками, які спакувала польська родина для братика та сестрички, які в них проживали. Дехто прямо відчиняє шафу з одягом і дозволяє вибрати все, що дітям сподобається.

Неймовірно вдячна Світлана Андрєйчук і за сувеніри, які допомагають придбати поляки.

– Увечері ми не сидимо перед ґаджетами, а проводимо різноманітні конкурси, майстер-класи, граємо в настільні ігри, психолог проводить заняття з арт-терапії. А який же конкурс без подарунків? Тож вручаємо ручки, футболки, чашки тощо як призи із пам’ятними написами.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини