ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна перебуває у фокусі уваги НАТО

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Листопада 2019, 12:09 0

У рамках проведення широкої інформаційної кампанії в Запоріжжі відбувся семінар-тренінг «Синергія громадських організацій та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції». Захід проводить Громадська Ліга «Україна – НАТО» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні та за участю держслужбовців виконавчих органів влади, дотичних до процесів євроатлантичної інтеграції, а також представників сектору безпеки. Про це повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації.

Учасники семінару приділили увагу питанням стратегічних документів співробітництва України з НАТО як Дорожній карті реформ в Україні, зокрема інформаційним та законодавчим аспектам співробітництва. Як повідомив  голова Громадської Ліги Україна – НАТО Сергій Джердж, нині дуже важливо сформувати загальноукраїнське значення цього процесу, аби в усіх регіонах України було однакове розуміння та бачення того, що відбувається. Головним завданням є досягнення спільних критеріїв та стандартів. Адже співпраця з НАТО передбачає не тільки військовий напрямок, а й реформи держави: судової системи, економіки, досягнення демократії, забезпечення прав людини та виборчі процеси. Тобто все, що робить країну демократичнішою, а економіку – сильнішою.

Крім цього, зазначається, що учасники семінару обговорили Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік. Сергій Джердж підкреслив, що співробітництво України та НАТО з кожним роком зростає якісно та кількісно і містить чимало напрямків. Зокрема, на наступний рік заплановано Програму, яка містить 1100 заходів, тоді як нинішня – близько 600 заходів. Нині Україна перебуває у фокусі уваги НАТО. Тож окрім Річної програми йдеться про співробітництво інституцій, окремих областей та трастових фондів. Близько 60% коштів, які вони виділяють,  спрямовані саме на Україну, тоді як решта 40% – на інші країни-партнери НАТО.

Окрему увагу було приділено відносинам Україна – НАТО в рамках військового та невійськового співробітництва. Так, заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валентин Левчик зазначив, що у військовому сенсі фокус співпраці спрямований на підвищення оперативної спроможності ЗС України, а також  реформування ЗС України за підтримки НАТО, враховуючи нинішні передові напрямки і методики.

Начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних питань Збройних Сил України Віктор Топальський звернув увагу на те, що діяльність НАТО в оборонній сфері – це лише третина питань. Інші напрямки стосуються екологічної, економічної, транспортної, дипломатичної, політичної та інших сфер. Спікер також наголосив, що після вступу до НАТО більшість держав отримують приріст інвестицій.

Довідково: Громадська Ліга УкраїнаНАТО створена у 2003 році як ініціатива неурядових організацій за сприяння державних органів влади. На сьогодні Ліга об’єднує 65 всеукраїнських і регіональних громадських організацій, що сприяють інформуванню суспільства з безпекових питань та поширенню об’єктивних знань щодо співробітництва України з НАТО.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини