ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Триста! Тридцять! Три!» – артилеристи визначають найкращих

Прочитаєте за: 4 хв. 16 Листопада 2019, 8:40

Днями на одному з військових полігонів розпочався конкурс на найкращу артилерійську батарею ЗСУ. Кореспонденти АрміяInform не могли пропустити такої події та завітали до гармашів. Дізнавалися, у яких номінаціях боротимуться учасники, що роблять артилеристи, коли планшет вимкнувся на морозі, та навіщо їм потрібна фізпідготовка.

…Люди і гармати – чи не найгарніша картинка, яка існує в армії. Тому, дочитавши статтю, не поспішайте закривати сторінку. Подивіться фото, які ми зробили. І дізнаєтесь, чому цих хлопців називають «богами війни»!

Перекинути тонну снарядів за день

– На конкурсі представлені підрозділи всіх видів Збройних Сил: Десантно-штурмові війська, Військово-Морські Сили і Сухопутні війська. Нині тут зібрано 14 батарей. Найкращі ­– у перерахованих видах. На конкурсі цим батареям є що перейняти одна в одної, – розповідає заступник начальника штабу розвідки Штабу ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Олександр Соннік.

За його словами, конкурс проводять щороку відповідно до програми підготовки, затвердженої Генштабом.

– Істотних відмінностей від торішньої програми немає. На основі минулого досвіду вносять уточнення, поправки. Але вони суто технічні – заради чесного і прозорого суддівства. Судді підібрані так, щоб представник, наприклад, з ВМС, оцінював інший вид, а суддя, припустимо, із Сухопутних військ – ВМС і ДШВ. Так теж відбувається обмін досвідом, – додає полковник.

На полігоні зібрано 517 гармашів. Конкурс передбачає випробування в чотирьох номінаціях. Перша – тактична, де оцінюється злагодженість батарей. Друга – індивідуальна зі стрільби й керування вогнем – виконання залікових вогневих завдань на комп’ютерному артилерійському полігоні. Третя номінація – спеціальна, де звертають увагу на практичні навички воїнів зі спеціальної та технічної підготовки. Четверта – спортивна.

– Фізпідготовка важлива. Якщо брати 2014 рік, то артилерія вела безупинний вогонь практично вдень і вночі. Снаряди важать чимало й перекинути тонну снарядів за день – не так легко. Крім того, що треба закласти важкий снаряд у ствол, слід завантажити і вивантажити їх на транспорт. І тактика артилерії змінилася з урахуванням досвіду АТО. Нині після кожного вогневого завдання артилерію переміщують у новий позиційний район. Артсистеми, особливо причіпні, важкі. А їх треба швидко підчепити до тягача й привести в бойове положення. І хутко залишити вогневу позицію. Це вимагає фізичного гарту. Тому спортивна номінація в нашому конкурсі теж важлива, – зазначає Олександр Соннік.

Секрет успіху арти – зовсім не в силі вогню…

Кореспонденти АрміяInform цікавились, що ж найважливіше для артилериста. Зокрема і для перемоги у конкурсі на найкращу батарею. Нам пощастило отримати відповідь від одного із суддів у спеціальній номінації.

– Якщо говоримо про офіцера-артилериста, то йому необхідні: швидкість реакції, математичні здібності, аби не зволікати з розрахунком коректур. Багато значать і погодні умови. От нині є планшети, калькулятори, у яких кнопочку натиснув, і готово. То за мінусової температури вони (планшети – Ред.) не завжди працюють. Тоді треба брати олівець, аркуш паперу, й робити необхідні розрахунки, які дозволять виконати вогневе завдання… Треба вміти і розмовляти зі своїми людьми. Математичні здібності – добре, але важливо правильно доносити інформацію підлеглим, – мовить суддя.

Також про секрет успіху оповів командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ — заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант В’ячеслав Горбильов:

– Артилерійські системи могутні лише тоді, коли особовий склад розрахунків є майстерними фахівцями і управляють ними професійно підготовлені й талановиті командири.

Конкурс триватиме до 29 листопада. АрміяInform обіцяє першою повідомити, яка ж батарея виявиться в ЗСУ найкращою. Тож, слідкуйте за нашими новинами!

Фото: Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram