Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…
На військовому полігоні оперативного командування «Захід» розпочато черговий курс підготовки водіїв. Навчання для військовослужбовців категорій транспортних засобів із причепами та тих, які призначені для перевезення особового складу, триватиме більше місяця.
Щоденні заняття з ранку до вечора проводять досвідчені інструктори, за плечима кожного із яких отримання атестату державного зразка на право проведення занять як викладача теоретичного матеріалу, так й інструктора з водіння під час практичної частини. Навчання водіїв завершиться внутрішнім іспитом у польових умовах, а пізніше свою професійність військові водії демонструватимуть на іспиті у Рівненському обласному сервісному центрі, де й отримають водійські посвідчення відповідних категорій.
Кожен випускник курсу отримає свідоцтво про закінчення курсу навчання, медичну довідку та посвідчення водія тої категорії, на яку навчався. Це йому дає повне право бути призначеним на військові посади водіїв відповідних транспортних засобів.
Заходи з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв військових транспортних засобів на Рівненському полігоні започатковано більше року тому. Тільки за поточний рік для військових частин оперативного командування «Захід» тут підготували більше півтори сотні водіїв.
Як зазначив командир навчального батальйону підполковник Роман Поліщук, своєрідним досягненням навчального військового підрозділу є нещодавнє отримання дозволу на збільшення акридитаційного обсягу підготовки водіїв в кількості та за категоріями. Річ у тім, що раніше навчальна група складала двадцять військовослужбовців за трьома категоріями, а наразі вже існує можливість готувати 84 водіїв за сімома категоріями одночасно: «В», «С1», «С», «Д», «Д1», «СЄ» та «СЄ1».
− Згідно з новим сертифікатом ми набрали групу водіїв із бойових підрозділів військових частин оперативного командування «Захід». Окрім загальних питань, до їхньої навчальної програми увійшли обов’язкові заняття зі спеціальної підготовки. Зокрема, водіння без світла фар, водіння в колоні з допомогою габаритних вогнів, приладів нічного бачення, − наголосив командир навчального батальйону.
Варто додати, що навчання в цивільних автошколах, яких на Рівненщині більше чотирьох десятків, недешеве. Право стати щасливим власником посвідчення водія коштує від п’яти до семи тисяч гривень за два, а то й три місяця навчання. До цієї суми варто додати й додаткові витрати на пальне під час практичних занять кожного учня. Військові ж перебуваючи у відрядженні на полігоні, не оплачують за таке навчання. Держава їх забезпечує триразовим харчуванням та розміщенням. Більше того, після повернення до своєї військової частини для них це можливість бути призначеними на вищі посади, отримати чергові військові звання, а відповідно й підвищене грошове забезпечення.
Один із водіїв курсу − командир відділення однієї з бойових бригад оперативного командування «Захід» сержант Олександр Рескаленко приїхав сюди здобути категорію «С», так як категорія «В» у нього вже є. Саме тому він відрізняється він решти присутніх у групі водіїв.
Одне з найбільш цікавих навчальних місць для сержанта залізнична платформа для транспортування військової техніки. Складність полягає в тому, що платформа, яку військові ще називають «рампою», вузька й висока. Під час заїзду-виїзду з неї можна легко злетіти, а тому заїхати й виїхати потрібно вкрай акуратно, а повертати й вирулювати правильно з першого разу. Як виявилось, перебуваючи в АТО (ООС), він неодноразово бачив, як здійснюється завантаження−розвантаження військової техніки для транспортування залізницею, а сьогодні зміг зробити це правильно та безпечно сам.
@armyinformcomua
Музей про сучасну загарбницьку війну росії проти України відкрився в Берлінському бункері історій.
У ніч з 22 на 23 лютого 2026 року підрозділи Front Strike ССО завдали успішних вогневих уражень дронами FP-2 по об’єктах противника.
33-річній мешканці Рівненської області обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк 60 діб без права внесення застави.
Російська пропаганда знову оприлюднила вигадану інформацію про нібито взяття під контроль населеного пункту Тернувате на Запоріжжі.
Найбільше боїв припало на Покровський (13) та Костянтинівський (10) напрямки.
Суд обрав запобіжний захід двом підліткам, які 17 лютого 2026 року побили та завдали ножових поранень військовослужбовцю в центрі Дніпра.
Бойовий медик, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Харків
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…