ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи впаде «ТЕМП» реформи постачань у військо якісних обладунків?

Прочитаєте за: 4 хв. 16 Листопада 2019, 15:33 3

Керівництво ТОВ «НВП ТЕМП-3000» вчергове запросило пресу до ТОВ «Богуславський текстиль», аби переконатись у професіоналізмі виробників і відкрито поговорити про деталі виробництва бронежилетів «Корсар М3».

Кореспондент АрміяInform скористалася такою нагодою й дізналась про технологію просочування, яку передбачають відповідні вимоги, але не передбачають властивості просочування бронежилета відповідно до ДСТУ.

Стало відомо, що до 2018-го технологією просочування не користувались. —  Для покращення якості й захисту бронежилета наша команда розпочала у січні дослідні випробування, які показали позитивні результати. Вже з березня всю тканину для захисного виробу просочуємо. Звісно, були різні варіації концентрацій, але зупинились на показнику у 4,5 бали, —  розповів директор із виробництва ТОВ «Богуславський текстиль» Володимир Різаненко.

За словами фахівця, якщо сильний тиск струму води направити на бронежилет, звісно, він промокне. Але якщо за погодних умов природнім шляхом обмокає цей виріб, властивість тканини за новою технологію захистить броню. —  Після нанесення водовідштовхувальної композиції вода скочується, як ртуть з паперу, − додав Володимир Різаненко.

Речовині з назвою «водовідштовхувальна композиція» властиве не лише відштовхування води, а й забезпечення водонепроникності тканини. Таких шарів матеріалу використовують 18.

—  Сподіваємося, що просочування і повну герметизацію обов’язково пропишуть у Державні стандарти України, − наголосив директор виробництва.

Японська нитка і шведська броня

Підприємство «ТЕМП-3000» відповідає за якість виробів 29 років. За словами Володимира Різаненка, з цим виробником конкурувати не просто важко, це неможливо. Для того, як мінімум, слід збудувати таке ж підприємство, близько трьох десятиліть безперервно потужно працювати над серйозним продуктом, заслужити ім’я як у себе в країні, так і за її межами.

—  До прикладу, я інженер у другому поколінні фахівців нашого підприємства. Тут кожен знає, як працювати і задля чого. Я пишаюсь колегами, засновником, який постійно виводить нас на міжнародну арену, —  розповів директор з виробництва «Богуславський текстиль» Володимир Різаненко.

У виробництві гнучкого балістичного пакету використовують параарамідну нитку. Її виробник – транснаціональна компанія TeijinTwaronAramid, заснована підприємцями з Японії, ФРН і Нідерландів. Бронепластини виготовляють з бронесталі швецької фірми SAAB із 2014 року.

ТОВ «НВП ТЕМП-3000» виробляє бронежилети не лише для ЗСУ, а й усіх інших силових структур і відомств. Це свідчить про довіру користувачів. Виробник застосовує найсучасніші матеріали. Тому бронежилети щоразу успішно проходять лабораторні випробування, відповідаючи вимогам документації, технічним умовам і зразкам-еталонам.

«У мене троє дітей, але я сама готова надягнути бронежилет і стати, щоб стріляли з того калібру, який передбачений у документах!»

Пані Наталія Алєксєєва —  начальниця цеху, де проходять обробку тканини для балістичної броні і так званого чохла пластин, занепокоєна, як і увесь колектив, гучною ситуацією навколо бронежилетів.

—  Чесно скажу: боляче од того, що ми, прості робітники підприємства, знаємо, що кожен із нас працює совісно. Ми несемо велику відповідальність за виготовлення такої важливої продукції. І коли так говорять, я і сама готова стати під кулі, щоб усі переконались у нашій якості, − розповіла жінка.

На фабриці «Богуславський текстиль» працює близько 50 жінок. У цеху Наталії – шість. Як і чоловіки, вони трудяться у дві зміни: денні й нічні.

Аби пофарбувати тканину, нанести захисний малюнок і просочити її, витрачається дві доби. Спочатку виготовлену тканину білого кольору фарбують в однотонний колір, далі – процес сушіння. Потім —  нанесення друку. З’являється звичний нам «піксель». І так за один раз можна виробити 650 метрів тканини для броні. Робота ця кропітка.

Фахівці ознайомили нас з усіма цехами, де виробляють елементи для засобу індивідуального захисту. Вони закликають користувачів додержуватись інструкцій з експлуатації. Адже, як сказав Володимир Різаненко, будь-яка технологія розрахована на визначений режим використання.

Нагадаємо: улітку начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ генерал-майор Дмитро Марченко разом із начальником територіального центру контролю якості речового майна центрального регіону підполковником Юрієм Мельником продемонстрували провідним українським журналістам приймальний контроль цього виробу.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram