Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…
Польоти на бойових літаках і вертольотах, опанування складної техніки протиповітряної оброни, інноваційні підходи до підготовки офіцерів — усе це про Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Духовному розвиткові курсантів теж приділяють чимало уваги. Сцена клубу видового вишу майже ніколи не пустує: там співають, танцюють чи показують вистави. Майбутні офіцери розкривають свої таланти, роблячи це з великим задоволенням.
До сузір’я творчих колективів університету входять кілька вокальних і танцювальних гуртків, а віднедавна діє театральна студія.
Найстарший творчий колектив — вокальний ансамбль «Екіпаж». Десятки років поспіль артисти дарують глядачам позитивні емоції, оспівуючи, зокрема, романтику п’ятого океану.
— «Екіпаж», безумовно, є гордістю ХНУПСу, — розповідає його художній керівник, працівник ЗС Олександр Качала. — Наш репертуар складається здебільшого з ліричних пісень, з якими ми неодноразово виступали на міжнародних та національних фестивалях. Носимо звання лауреатів Всеукраїнського фестивалю «Пісенний вернісаж» і Міжнародного фестивалю «Козацькому роду нема переводу».
Іншим супутником творчої орбіти ХНУПСу вважають вокальний ансамбль «Форсаж». У репертуарі широко використовують власні військово-патріотичні композиції, а також відомі естрадні пісні та найкращі світові хіти.
Дружня та жартівлива атмосфера в групі, створена її художнім керівником майором Кондратьєвим, приваблює молодь.
Ще на першому році навчання в ХНУПСі у вокальну діяльність з головою занурилася нинішня солістка «Форсажу», курсантка-п’ятикурсниця інженерно-авіаційного факультету Ксенія Кагірова.
— Пісня для мене стала тією стартовою швидкістю, яка рухатиме далі по життю, — вважає дівчина. — Я не створюю ілюзій щодо подальшої творчої кар’єри, не потребую й великого визнання. Просто не співати вже не можу. Сцена допомагає мені правильно планувати свій час, краще вчитися. До розв’язання поставлених військових завдань стала більш творчо підходити, як на сцені — з орієнтиром тільки на перемогу, — зауважила майбутній офіцер.
До майстерні талантів ХНУПСу входить і ансамбль сучасного танцю «Діти з вулиці». Крім курсантів, тут займаються ще діти військовослужбовців. Процесом розвитку вже багато років керує професійний хореограф і балетмейстер, працівник ЗСУ Олена Шкрум.
— Періодично ми робимо подарунки всім своїм прихильникам, ставимо окремі вистави, приміром, концерти Happy Dance. Щозими готуємо новорічні та різдвяні свята для маленьких українців. Також беремо участь в організації конкурсів краси серед курсанток. Перед кожним з подібних заходів «Діти з вулиці» годинами відпрацьовують рухи, доводячи їх до досконалості, щоб зробити свято, — сказала Олена Шкрум.
Наймолодшим танцювальним колективом ХНУПСу поки лишається АвіаторStyle. За свою п’ятирічну історію хлопці та дівчата вже двічі ставали лауреатами міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна». Танцівники-аматори тримаються своїх новаторських принципів і намагаються завжди бути в авангарді сучасної хореографії.
Торік з прем’єрою вистави «Примадонни», написаної американським драматургом Кеном Людвігом, у клубі університету вперше заявили про себе вихованці театрального гуртка.
Ініціатори його створення — викладачі кафедри філософії вишу. На їхню думку, передумовою стали потреба передати хлопцям і дівчатам любов до театру й розширення їхнього кругозору.
З моменту початку бойових дій на Донбасі артисти ХНУПСу 42 рази побували у польових таборах учасників АТО/ООС, де виступили з концертами. Своєю творчістю вони розважили поранених бійців, що перебували у 65-му військово-мобільному госпіталі та Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону. Майбутні офіцери піднімали настрій і цивільному населенню Слов’янська, Святогорська, Краматорська, Бахмута й інших прифронтових містечок. Також виступами радували воїнів бойових частин, розташованих на Харківщині.
Слід сказати, що артисти у погонах беруть активну участь у громадському житті регіону. Приміром, майор Кондратьєв написав пісню Welcome to Kharkiv!, яка рішенням організаторів «Євро-2012» стала неформальним гімном Харкова під час проведення міжнародних футбольних баталій. Й досі цей музичний твір лишається візитівкою півторамільйонного міста, його виконують на важливих заходах чи зустрічах гостей із-за кордону.
За словами командування ХНУПСу, в університеті налагоджені тісні дружні зв’язки з різними культурними установами, відомими співаками та колективами по всьому світу.
Мінометники прикордонної комендатури швидкого реагування 5-го прикордонного загону після нанесення вогневого ураження по ворогу знайшли час для гастрономії.
Пілоти бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції вполювали російський НРК з північокорейським озброєнням.
Лише у травні було встановлено 211 кілометрів антидронового захисту логістичних маршрутів та відновлено майже 38 кілометрів пошкоджених ділянок.
Наші пілоти регулярно літають до Бахмута, де ворог накопичує свою техніку, оскільки до сих пір вважав місто своїм надійним тилом.
У здобутому українськими розвідниками перехопленні — фіксація удару фугасної авіабомби з російського літака на хату у селі дубовоє на бєлгородщині.
Володимир Зеленський назвав надзвичайно підлим удар ворога по одній з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Оператор БПЛА мінометного взводу
від 25000 до 120000 грн
Вся Україна
22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр
Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…