ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Як стати піхотинцем? Розповідає головний старшина 57-ї бригади ЗСУ

Публікації
8 Листопада 2019, 11:42
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Фото Дмитра Юрченка

Вікіпедія стверджує, що піхота — рід військ, який бере участь переважно в пішому бою, і є найдавнішим та масовим. АрміяInform продовжує знайомити читачів із військовими професіями. Цього разу співрозмовником став головний старшина 57-ї окремої мотопіхотної бригади прапорщик Юрій Тихоненко. Який і розповів, що ж потрібно, аби стати справжнім піхотинцем.

Люди поля

– Основний критерій – любити Батьківщину. Всьому іншому – навчимо. Піхота – це люди, які живуть у полях, копають, працюють, захищають. Піхота – основна складова Збройних Сил. Під час війни ми робимо усе те, що й інші, не відрізняючись особливо від десантників, морпіхів. Тільки – компонентами, складовими і технікою. Ніяких супердосягнень не маємо, але і задніх не пасемо, – розповідає прапорщик.

За його словами, щоб стати піхотинцем слід зробити два головні кроки. Перший – прийти до військкомату. Другий – пройти співбесіду з керівництвом бригади.

– Наприклад, зі мною як з головним старшиною. Я повинен бути впевнений, що людина спроможна служити. Перше, на що звертаємо увагу – психологічний стан, мотивацію – чому вона йде до армії? Чи її змушують побутові, сімейні обставини? Чи вона справді патріот Батьківщини? І яке бачення свого майбутнього у кандидата. Бо є випадки, коли приходять сержанти, які у 1982 році отримали звання. І доречно запитати: де вони були, коли у нас ні зарплати високої не було, ні нормальних побутових умов? Зараз підвищили грошове забезпечення – і пішли люди в армію… Для нас основне – особиста мотивація.

Юрій каже, що після підписання контракту новачка відправляють до 169-го навчального центру «Десна», де він проходить «курс молодого бійця». З цивільного – перетворюється на солдата.

– Далі потрібно опанувати певну військову професію, яка йому ближче до душі. А під час спілкування до підписання контракту ми вже з’ясовуємо, який справді функціонал йому краще підходить… Зараз у «Десні» навчається багато моїх підлеглих. Одна з них – дівчинка з танкового батальйону. Хочемо сформувати танковий екіпаж з дівчат, а потім вже – і танковий взвод.

Є бажання – армія всього навчить

Головний старшина стверджує, що перший критерій відбору – вік. Другий – стан здоров’я. Тому, що піхотинці дуже часто перебувають у важких умовах, особливо у районі проведення ООС.

– Третій критерій – щоб людина мала середню освіту й уявлення, куди потрапила. Ми не вимагаємо, аби боєць мав розуму аж понад голову. Перше, що потрібно – бажання. Якщо воно є і солдат бачить власне майбутнє у війську, дотримується дисципліни – армія всього навчить. Якщо ж ні – нам такий боєць не потрібен.

Як розповідає Юрій Тихоненко, окрім усього, важлива і фізична підготовка майбутнього воїна.

– Є загальновійськові нормативи. Але я, наприклад, звертаю увагу на прес (підйом тулуба в положенні лежачи. – Ред.). Якщо людині 40 років і більше – йому потрібно 60 разів виконати вправу, якщо молодий хлопчина – майже до 100 разів… Але є і посади, які не потребують сильного фізичного навантаження. Тому я ще дивлюся на те, які навчальні заклади хто закінчив. Є у нас і солдати з вищою освітою. Вони йдуть на штабні посади – якщо із комп’ютером на «ти». Тобто, не бачу цю людину з автоматом. Нам і такі потрібні. Не кожен, хто йде у бій, має вищу освіту. І не кожен із дипломом вишу, бігає з автоматом. Має бути чітке розмежування штабної і бойової служб. Для бойової – більші вимоги. Наприклад, проходження «смуги лідера». Де, окрім фізпідготовки, потрібна кмітливість і командна робота: як людина уживається в колективі, чи правильно розуміє поставлену задачу.

 

Кореспондент АрміяInform

Володимир Зеленський попередив про можливий новий масований удар рф найближчими днями
Володимир Зеленський попередив про можливий новий масований удар рф найближчими днями

Президент України закликав не ігнорувати повітряні тривоги, адже, за даними розвідки, росія готує новий масований ракетний удар.

«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом
«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом

Антитепловізійні плащі не допомагають російським штурмовикам сховатися від українських дронів на Покровському напрямку.

Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами
Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами

На Північно-Слобожанському напрямку воїни 704-ї окремої бригади РХБЗ застосовують FPV-дрони з термобаричними боєприпасами для ураження штурмовиків рф.

Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці
Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці

Літнього жителя Дружківки, який потрапив під удар російського FPV-дрона, евакуювали до медиків наземним роботизованим комплексом.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Гранатометник

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

RobotaUa Водій – механік МТЛБ

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

RobotaUa Лікар медичного пункту, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

WorkUa Стрілець

від 8000 до 10000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Olx Кухар в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Olx Механік-водій у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область