ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Добудувати корвет «Володимир Великий» допоможе Туреччина

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Листопада 2019, 15:15 3

Представники Міністерства оборони України під час проведення Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019» обговорили з турецькою стороною питання будівництва кораблів. Зокрема щодо поновлення Державної цільової оборонної програми будівництва кораблів класу «корвет» за проєктом 58250.

Про це на брифінгу в Інформаційному агентстві АрміяInform розповів начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України полковник Владислав Шостак.

– На сьогодні ми маємо проєкт, де передбачено значну кількість комплектовання іноземного виробництва, зокрема і озброєння. І не всі іноземні постачальники готові повертатися до реалізації цього проєкту через неритмічне фінансування або на невигідних для нас умовах, – зазначив Владислав Шостак.

За словами офіцера, Туреччина та США зі свого боку готові надати пропозиції щодо комплектування корабля відповідними системами озброєння, живучості, двигунами тощо. Турецька сторона також висловила готовність побудувати головний корабель для України, а в перспективі – і корвети для власних збройних сил за цим проєктом.

На сьогодні треба ухвалити необхідні рішення щодо програми корвета та її відновлення відповідно до доручення Президента України Володимира Зеленського. І перше що треба зробити – визначити головного виконавця, тому що ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод», де нині перебуває недобудований корпус першого українського корвета, виставлено на продаж за рішенням Господарського суду Миколаївської області. Тож наразі тривають пошуки іншого підприємства, яке б гарантувало продовження будівництва корабля, щоб укласти з ним відповідний контракт.

При цьому не слід забувати, що добудувати корвет можна лише за умови належного фінансування програми з бюджету Міноборони, а це 2 мільярди гривень щорічно.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини