ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна та Грузія допоможуть США стримувати Росію

7 Жовтня 2019
Україна та Грузія допоможуть США стримувати Росію

На фото: українські морські піхотинці під час навчань Agile Spirit 2019 у Грузії

Поточний рівень модернізації Чорноморського флоту РФ потребує невідкладної асиметричної реакції Сполучених Штатів. Такий висновок зробили експерти дослідницького центру RAND у своїй доповіді «Росія, НАТО та стратегія безпеки Чорного моря».

Як зазначає АрміяInform, центр RAND наполягає на необхідності застосування негайних заходів стримування Росії в Чорноморському регіоні. Серед ключових висновків дослідження зазначено:

  • Чорноморський регіон посідає чільне місце у загальній російській цілі відновити вплив і контроль на периферії федерації;
  • російська окупація та мілітаризація Криму, модернізація Чорноморського флоту та розширення сил в Південному військовому окрузі посилили його переваги в регіоні та енергетичні можливості у Східному Середземномор’ї та Леванті в найближчій перспективі;
  • провідні цілі Москви пристосовані до умов у кожній країні регіону, проте загальні – утримання сусідів від приєднання до Заходу та залишення їх беззахисними перед російським економічним, політичним і відверто злочинним впливом.

Серед конкретних заходів протидії Росії автори дослідження пропонують розміщення в Болгарії й Румунії систем протиповітряної та берегової оборони, розширення навчань НАТО та сприяння Україні й Грузії в розвитку оборонного потенціалу. На думку центра RAND, це також стримуватиме Москву.

Ми не раз писали, що ситуація в тимчасово окупованому Криму дедалі погіршується. За інформацією АрміяInform, автори дослідження зазначають, що стратегія РФ неприховано передбачає поступове перетворення Чорного моря на внутрішнє, щоби розв’язати собі руки, як, наприклад, у випадку з Каспійським регіоном.

На фото: полковник Юлій Мамчур протистоїть «зеленим чоловічкам» біля авіабази Бельбек, березень 2014 року © Vadim Braydov / Courtesy Photo

Крім воєнно-політичних заходів, пропонують активізувати мирні переговори в конфліктних зонах Європи, відновлювати інфраструктуру, економічний потенціал постраждалих територій тощо.

Інформаційне агентство АрміяInform зазначає, що, відповідно до результатів дослідження, ще одним «батогом» для Росії є послаблення її впливу за межами Чорноморського регіону, де союзники НАТО можуть загострити російські проблеми, натякаючи на відмову подальшої агресії в Чорному морі.

Довідково: RAND Corporation (Research ANd Development) — американський аналітичний центр, заснований 14 травня 1948 року в Санта-Моніка (Каліфорнія). Починав роботу як аналітичний підрозділ при військово-повітряних силах США, фокусуючись виключно на питаннях національної безпеки. Центр вважають першим аналітичним центром у світі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Новини світу та України