ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Новостворену Водолазну школу оснастять сучасним багатофункціональним мобільним тренажерним комплексом

22 Жовтня 2019
Новостворену Водолазну школу оснастять сучасним багатофункціональним мобільним тренажерним комплексом

Як повідомив кореспондентові АрміїInform начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров, Водолазна школа, яку нещодавно відкрили в Одесі, матиме потужну навчально-матеріальну базу, аналогів якої в Україні немає.

— Йдеться про навчально-тренувальний комплекс водолазної підготовки. Очікується, що його встановлять у 2021 році. Це буде сучасний, багатофункціональний і мобільний тренажерний комплекс, на якому можна буде відпрацьовувати практично весь спектр водолазних робіт, як-от: пошукові, аварійно-рятувальні, корабельні (суднові), суднопідйомні, підводно-технічні, спеціальні та інженерні. Він складатиметься з кількох водолазних басейнів для проведення водолазних спусків за різними напрямами. Дуже важливо, що комплекс матиме тренажери з виходу із затопленого об’єкта бронетехніки та підводного човна. Водолазні пости, які обладнають засобами повітрязабезпечення, підводного зв’язку та спуско-підіймальними пристроями, будуть розміщені у водолазних басейнах. Крім того, для відпрацювання водолазами завдань у складніших умовах відкритої води водолазні пости встановлять і на верхній палубі комплексу, — розповідає капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

За задумом платформа цього потужного тренажерного комплексу буде схожою на форму судна, але, звісно, без енергетичної установки та стоятиме поблизу причальної стінки. У разі потреби комплекс можуть відбуксирувати у відкрите море, та вже там водолази матимуть змогу відпрацьовувати практичні водолазні спуски на середні та великі глибини.

До слова, у спеціально відведених місцях комплексу розмістять водолазну техніку та водолазне спорядження різних типів, компресори, змішувачі для приготування дихальних сумішей, газоаналізатори та підводні засоби руху. До послуг слухачів буде зброя водолазів спеціального призначення, засоби підводного мінування (навчальні об’єктні міни), надувні гумові човни з підвісними двигунами, поточно-декомпресійна й мобільна декомпресійна камери. Звісно, у навчально-тренувальному комплексі водолазної підготовки передбачені й роздягальні, душові кімнати з санвузлом тощо.

Наразі у Водолазній школі триває базовий курс підготовки за спеціальністю «водолаз» першої групи військовослужбовців, які обіймають посади водолазів у пошуково-рятувальних підрозділах і підрозділах спецпризначення. Також тут навчаються представники Національної поліції та Управління державної охорони України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини