ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Імовірно, що навесні наступного року до війська знову призиватимуть із 18 років

24 Жовтня 2019
Імовірно, що навесні наступного року до війська знову призиватимуть із 18 років

Головна проблема призовних кампаній — неявка призовника за повісткою, змушують усіх, від кого залежить виконання положень Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», подивитися на чинне законодавство ретельніше. Адже про сміхотворні штрафи за ігнорування Закону не говорять і не пишуть хіба що ледачі чиновники та медійники. А призовник і надалі обходить військкомат. Про шляхи вирішення цієї найболючішої проблеми для працівників військкоматів журналісти АрміяInform говорили на брифінгу з начальником відділення комплектування Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ підполковником Миколою Качаненком.

— Ми подали до Генерального штабу Збройних Сил пропозиції щодо підвищення відповідальності призовників за порушення правил військового обліку і, зокрема, за неявку до військкомату за повісткою та ухилення від військової служби, — зазначив Микола Миколайович. — Для призовника сьогодні не є проблемою сплатити штраф у 255 гривень і продовжувати ігнорувати повістки. За ухилення від військової служби у нас покарання не «позбавлення волі», а лише «обмеження». Найсуворіший наш суд у кращому випадку може винести вирок у вигляді умовного покарання. Тому окремим призовникам вигідніше навіть бути умовно засудженими, ніж служити у війську.

За словами офіцера, в питаннях призову до лав Збройних Сил існують певні розбіжності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» і президентським Указом про призов. У законодавчому документі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». А відповідно до останніх президентських указів, призивали громадян з 20 років.

— Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію, — переконаний підполковник Качаненко. — Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті — хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану. Нещодавно побував на нараді в Офісі Президента під головуванням одного з заступників керівника Офісу, де озвучили пропозицію призивати до війська з 18 років, як того вимагає Закон. У письмовому вигляді така пропозиція надійшла і від Генштабу ЗСУ.

Отже, є сподівання, що наступний Указ Президента про призов громадян на строкову службу відповідатиме Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» і юнаків знову призиватимуть до війська з 18 років.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини