ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Alka – новинка турецької компанії Roketsan

12 Жовтня 2019
Alka – новинка турецької компанії Roketsan

Компанія Roketsan упродовж останніх 30 років є основним виробником широкого спектру некерованих ракет, керованих ракет із лазерним та інфрачервоним наведенням типу Cirit і Umtas для збройних сил Туреччини. Компанія виробляє підсистеми для широковідомих у світі ракет Stinger та Rapier, а також різні керовані комплекси. Roketsan швидко розвивається і ставить перед собою стратегічні цілі – розробка нових технологій, створення на їх основі сучасних, конкурентоздатних на світовому рівні високоточних систем озброєння.

Остання розробка інженерів компанії – комплекс Alka, представлений на виставці озброєння у столиці України. Особливість комплексу – в застосуванні лазерної та електромагнітної зброї, з допомогою якої виводять з ладу та знищують як поодинокі, так і групові цілі одночасно. Адже останнім часом у бойових операціях масштабно застосовують БПЛА і квадрокоптери, оснащені вибухівкою як промислового, так і кустарного виробництва.

Alka складається з двох модулів: бойового з центром управління й енергетичного. Комплекс може застосовуватися як стаціонарний, або на шасі автомобіля підвищеної прохідності.

Комплекс за допомогою радара в автоматичному режимі виявляє ціль, здійснює її супроводження й прицілювання. Бойовий модуль також здатен працювати при вимкненому радарі, що зменшує ймовірність виявлення його місцезнаходження радіоелектронними засобами розвідки противника. Лазерна гармата здатна знищувати цілі на відстані до 500 метрів, ефективна дальність електромагнітної гармати становить 1 кілометр.

Особливість лазерної й електромагнітної зброї, на відміну від класичної, полягає в низькій вартості «пострілу». У стаціонарному варіанті Alka можна застосовувати у процесі військової або поліцейської операції в населеному пункті, а також в охороні розташування військових підрозділів, урядових споруд, аеропортів, високотехнологічних виробництв, електростанцій. У мобільному варіанті, крім згаданих випадків, комплекс здатен виконувати бойові завдання на віддаленні від центрів управління, використовувати зовнішні джерела енергії. Управляє комплексом екіпаж із двох чоловік, для яких створені комфортні умови бойової роботи, що дає можливість ефективно працювати тривалий час. Про високу якість нової зброї свідчить мінімальна кількість спрацювань на хибні цілі під час випробувань в умовах, максимально наближених до реальних.

Представники компанії Roketsan заявили про готовність ділитися знаннями, досвідом, інфраструктурними можливостями з потенційними міжнародними партнерами. Натепер турецька компанія взяла курс на розширення ринків і співпраця з Україною розглядається як важливий етап у цій стратегії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Озброєння та техніка