ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мурал Петра Франка прикрасив вхід до військового містечка авіаторів

Прочитаєте за: < 1 хв. 30 Жовтня 2019, 14:23

Перед входом до КПП військового містечка бригади тактичної авіації, що дислокується на Хмельниччині, нещодавно з’явився мурал із зображенням Петра Франка.

Петра Франка вважають одним із фундаторів української військової авіації. Він особисто контролював розбудову аеродромів і навчання авіаторів. Завдяки його зусиллям до 1919 року авіаційний загін УГА налічував 35 старшин і 300 вояків та складався з трьох авіаційних сотень, авіашколи, технічної сотні і сотні обслуги.

На той час, а це 1918-1919 роки минулого століття, головним завданням авіації УГА була повітряна розвідка ворожого розташування та пересування військ, обстріли з повітря та бомбардування позицій противника. Аналогічні завдання стоять і перед бригадою тактичної авіації.

— Навесні група наших льотчиків перебувала у відряджені на одному з військових аеродромів. Там вони були приємно вражені побаченими муралами на авіаційну тематику. Про це проінформували і мене. Після обговорень ми зупинилися на кандидатурі Петра Франка. Колеги з Харківщини нам допомогли втілити ідею в життя, — розповідає командир бригади полковник Євген Булацик. — Ми плануємо продовжити цю роботу і надалі, є ідея відтворити зображення Костянтина Острозького, видатного військового і політичного діяча, засновника нашого міста, — додає офіцер.

Незвичайний мурал подобається жителям древнього подільського міста.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform MilitaryArt, Новини