ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Більшість українців – проти «особливого статусу» для Донбасу. Соціологічне дослідження

Новини світу та України
Прочитаєте за: 3 хв. 12 Жовтня 2019, 15:26

Говорячи про політичне майбутнє так званих «ДНР» і «ЛНР», більшість громадян України – 56% – висловлюються за те, щоб території ОРДЛО повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих самих умовах, що були до війни 2014 року. Така сама кількість українців – проти «особливого статусу» ОРДЛО.

Такими є результати всеукраїнського опитування, проведеного 4−9 жовтня соціологічною групою Центру Разумкова.

Відповідно до цього дослідження, 13,5% громадян — за те, щоб сепаратистські території під контролем України отримали більше незалежності від Києва.

Лише 10% — погоджуються, щоб ОРДО і ОРЛО утворили автономію у складі України; 3% — щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами; 3% — щоб вони увійшли до складу Російської Федерації.

Більшість респондентів (56%) виступають проти надання і закріплення в Конституції «особливого статусу» окремих територій Донецької та Луганської областей. Підтримують це лише 26% опитаних.

Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою: 63% її не підтримують, «за» — 17%.

Також переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі: амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують − 59%, підтримують — 18%), відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують −  59%, підтримують — 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують − 56%, підтримують — 29,5%), відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують − 54%, підтримують — 25%).

Що стосується загальної оцінки подій, то 40% респондентів вважають, що на Сході України відбувається війна між Україною і Росією, ще 20% — що відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією.

15% поділяють думку, що на Cході відбувається громадянська війна — конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими громадянами України, 7% — війна між Росією і США, і лише 7% — що це боротьба за незалежність «Донецької…» та «Луганської народних республік».

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% опитаних. Проти цього виступає більшість українців – 52%.

Разом із тим, лише 12% підтримали б відокремлення територій, зайнятих «ДНР» і «ЛНР», від України (не підтримують — 73%).

І лише 10% підтримали б визнання Криму російською територією в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують — 70%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Уражено район зосередження ОТРК «іскандер» у Криму та інші цілі ворога
Уражено район зосередження ОТРК «іскандер» у Криму та інші цілі ворога

Підрозділи Сил оборони України 5-го та у ніч на 6-е березня завдали серії уражень по військових об’єктах противника.

Грабував та імітував розстріли: на Сумщині засуджено «гауляйтора» Боромлі
Грабував та імітував розстріли: на Сумщині засуджено «гауляйтора» Боромлі

До 10 років ув’язнення заочно засуджено самопроголошеного коменданта, який грабував та знущався з місцевих жителів під час окупації Сумщини.

Уражено склади на окупованих територіях та пункт управління БПЛА на російській території
Уражено склади на окупованих територіях та пункт управління БПЛА на російській території

Підрозділи Сил оборони України 4-го та у ніч на 5-е березня завдали ураження низці важливих об’єктів противника.

З частини до Європи: на Львівщині затримали ділків, які пропонували військовим олінклюзив
З частини до Європи: на Львівщині затримали ділків, які пропонували військовим олінклюзив

У Львівській області викрили двох осіб, які організували втечу військовослужбовця для виїзду за кордон.

Підтверджено ураження двох російських фрегатів у Чорному морі — Генштаб ЗСУ
Підтверджено ураження двох російських фрегатів у Чорному морі — Генштаб ЗСУ

Фрегати чорноморського флоту рф  «адмірал ессен» та «адмірал макаров» були пошкоджені під час атаки 2 березня.

Військам окупантів поставили задачу окупувати Донеччину до початку літа
Військам окупантів поставили задачу окупувати Донеччину до початку літа

Про це йшлося на зустрічі Президента Володимира Зеленського з командирами 11-го й 19-го армійських корпусів.  

ВАКАНСІЇ
Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Краматорськ

81 ОДШБ

Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область

Технік автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Командир відділення 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Військовослужбовець

від 44650 до 120100 грн

Миколаїв

Відділ рекрутингу та комплектування Інгульського РТЦК та СП

Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Українка, Миколаївська обл.

Військова частина А7095

--- ---