ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У деяких судах воїнів можуть врятувати тільки адвокати

Важливо Консультації Соціальний захист
Прочитаєте за: 2 хв. 3 Жовтня 2019, 9:16

Із початком створення центрів з надання безоплатної правової допомоги (БПД), які наразі працюють в усіх обласних центрах, містах обласного значення та  деяких містах районного значення почастішали звернення українських бійців із правових питань. Законодавством передбачено, що учасники бойових дій  мають право звертатись, як за первинною правовою допомогою, так і за вторинною, абсолютно безкоштовно.

 І якщо первинну правову допомогу можуть надавати працівники  центрів із надання БПД, зокрема  юридичні консультації, роз’яснення, складання позовних заяв, підготовка матеріалів для захисту в судовому порядку, то вторинну правову допомогу – представництво інтересів у судах загальної інстанції, апеляційне та касаційне оскарження, забезпечення доказів, виклик свідків тощо – можуть надавати  відповідно до змін у законодавстві лише адвокати.

Нині у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо скасування адвокатської монополії під час представництва в судах. Чи буде це мати позитивну практику, або буде навпаки – покаже час.

– Найбільш розповсюдженими проблемними питаннями в сфері судового захисту з якими звертаються до нашого Центру учасники бойових дій – це виплати за невикористані дні додаткової щорічної відпустки терміном 14 днів, що надається  учасникам бойових дій, проблеми з індексацією грошового забезпечення за минулий період,  затримка в виплаті компенсації за неотримане речове майно тощо. Питаннями надання первинної правової допомоги я займаюся сам, є певний досвід і практика. Це не займає багато часу, головне вчасно зробити запит до військової частини. Багато проблемних питань ми вирішуємо в досудовому порядку, – зазначив  заступник начальника відділу Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярослав Хоменко.

Поряд із цим, є поодинокі звернення українських бійців із питань незаконного, на їх погляд, накладання дисциплінарних та адміністративних стягнень за вчинені правопорушення, поновлення на військовій службі, не зарахування вислуги років на військовій службі, надання земельних ділянок, поновлення на роботі та інших.

Новим у законодавстві є те, що нині дуже багато судових позовів вирішуються в спрощеному провадженні, тобто без виклику сторін. Але  є судові справи, які зазвичай розглядаються в загальному провадженні, коли за справу може взятися лише  адвокат.

Близько 50 адвокатів у Чернігівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже підписали довгострокову  угоду.  За роботу вони отримують певну грошову винагороду з державного бюджету, яка може коливатися  залежно від складності справи, у діапазоні від 2000 до 3000 гривень.

На майбутнє, юристи закликають всіх воїнів, які мають проблеми правового характеру, негайно звертатися за кваліфікованою допомогою. Для цього з собою потрібно мати лише паспорт, ідентифікаційний номер, посвідчення учасника бойових дій, ну і, звісно ж, бажання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
На реалізацію чеської ініціативи із закупівлі снарядів для України зібрано 1,6 млрд євро

На реалізацію чеської ініціативи із закупівлі снарядів для України зібрано 1,6 млрд євро

Під час робочої поїздки Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля у Прагу відбулась зустріч з групою лідерів ЄС, на якій обговорили реалізацію артилерійської ініціативи, на яку зібрано вже понад 1,6 млрд євро.

Володимир Зеленський відвідав базу «Мелсбрук», де українські пілоти навчаються на F-16

Володимир Зеленський відвідав базу «Мелсбрук», де українські пілоти навчаються на F-16

Під час робочого візиту до Бельгії Президент України Володимир Зеленський відвідав військову базу «Мелсбрук». Він оглянув винищувачі F-16 і поспілкувався з бельгійськими пілотами-інструкторами та українськими військовими, які там навчаються.

18 червня у застосунку «Резерв+» з’явиться QR-код

18 червня у застосунку «Резерв+» з’явиться QR-код

У червні в додатку «Резерв+» з'явиться QR-код. Це дозволить використовувати електронні дані як повноцінний військовий обліковий документ, замінюючи паперові версії.

Понад 1,2 млн військовозобов’язаних вже оновили свої дані — Катерина Черногоренко

Понад 1,2 млн військовозобов’язаних вже оновили свої дані — Катерина Черногоренко

Понад 1,2 мільйона військовозобов’язаних оновили свої дані, з них 1,175 мільйона скористалися додатком «Резерв+».

На Миколаївщині викрили російського посіпаку, який називав убивства в Бучі «постановкою»

На Миколаївщині викрили російського посіпаку, який називав убивства в Бучі «постановкою»

За матеріалами Служби безпеки реальні терміни ув’язнення отримали ще троє прокремлівських інтернет-агітаторів з різних регіонів України.

Цьогоріч до експлуатації у війську допустили 10 українських роботизованих комплексів

Цьогоріч до експлуатації у війську допустили 10 українських роботизованих комплексів

Міністерство оборони України від початку 2024 року допустило до експлуатації у війську десять вітчизняних роботизованих комплексів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Сарата

18 окремий батальйон 35 ОБрМП

Водій-хімік

від 17000 до 25000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Суми

Старобільський РТЦК та СП

Снайпер

від 22000 до 22000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Молодший інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Дніпро

Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України

Психолог

від 20000 до 50000 грн

Суми

Військова частина 2240 НГУ