ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для навчання військовослужбовців створено вже 15 Центрів імітаційного моделювання

11 Вересня 2019
Для навчання військовослужбовців створено вже 15 Центрів імітаційного моделювання

— Ідеться про відповідне програмне забезпечення, що дає змогу в масштабах реального часу відтворювати події бою чи операції відповідно до тих умов, які закладає керівництво навчання. Тобто імітаційна модель дає можливість тим, хто навчається, по-справжньому відчути обстановку, що може бути характерна для того чи іншого виду бойових дій, — про це кореспондентам Інформаційного агентства АрміяInform розповів перший заступник начальника Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Ігор Подолян.

Крім імітаційного методу навчання, який застосовують у Центрах імітаційного моделювання, також використовують системи віртуального бойового середовища та ті, що імітують вогневий контакт. Ідеться про лазертаг та MILES. MILES, між іншим, з допомогою відповідного програмного забезпечення на деяких навчаннях об’єднується із JCATSом і дає змогу відображати на екранах управлінських структур дії підрозділів на місцевості в реальному часі.

Багато зроблено й у розвитку навчальних матеріально-технічних баз, де використовують вищезгадані системи. Зокрема для підготовки різних фахівців розроблено чимало тренажерів, які дають можливість навчати як одиночного військовослужбовця, так і екіпаж, взвод та навіть роту.

Навчальні тренажери активно використовують підрозділи під час першого етапу відновлення боєздатності, коли військовослужбовці займаються індивідуальною підготовкою, підвищуючи власний рівень фахової навченості.

— Починаючи з 2015 року, ми поступово нарощуємо подібні навчальні системи та тренажери. На сьогодні Навчальні центри забезпечені відповідним програмним забезпеченням, навчальними тренувальними комплексами та комп’ютерними багатофункціональними класами приблизно на 55 %, — зазначив полковник Ігор Подолян. — Нині працюємо над поповненням тренажерного парку авіаційних підрозділів. Окрім цього, є відповідні домовленості з цивільними структурами щодо використання їхніх тренажерів, зокрема вертольотів.

Як і в усіх розвинених арміях, у ЗСУ імітаційний метод навчання у підготовці військ використовують давно. Його було започатковано в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, коли з допомогою американського уряду була встановлена система імітаційного моделювання JCATS. Згодом вона отримала відповідний розвиток і наразі у ЗСУ функціонує 15 Центрів імітаційного моделювання, які є в усіх видах нашого війська та навчальних закладах.

Застосування імітаційного методу навчання та тренажерів дає змогу заощаджувати державні ресурси (паливо та боєприпаси), зберігаючи моторесурс техніки, передусім, бойових машин.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини