ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для чого сержанти проходять смугу реакції?

Прочитаєте за: 4 хв. 18 Вересня 2019, 18:42

Днями кореспондентів АрміяInform запросили на «Курс з підготовки сержантів базового рівня» в 169-й навчальний центр Сухопутних військ ЗС України «Десна». Ми потрапили на етап, коли військовослужбовці долали смугу реакції лідера. Саме тут мають проявитися лідерські якості кожного курсанта.

Яке значення для учасників має смуга, наскільки це важко, і хто із закордонних колег сертифікував наших інструкторів – читайте у матеріалі.

«Знайти підхід до людей і навчати своїх солдатів»

Смуга реакції лідера представляє собою більше десяти невеликих ділянок, на кожній з яких курсанти отримують окреме завдання. Наприклад, вся група має пронести пораненого, не торкаючись елементів смуги пофарбованих чорним кольором (це можуть бути стовпчики, стіни), у той же час маючи дозвіл ставати на елементи жовтого кольору – дошки, сходи, спеціальні гірки тощо. Або всім членам групи треба пронести ящик з боєприпасами по спеціальних стовпчиках, використовуючи тільки довгі дошки та допомогу товаришів.

– Люди, які приходять на курс, бачаться вперше, їм важче. Тому що не можуть спочатку знайти підхід один до одного. Тут (на смузі – Ред.) просто треба подумати. Не треба зациклюватись на тому, щоб пройти перешкоду і вкластись у відведений час. Смуга змушує людину думати і переживати за своїх підлеглих, дає більшу відповідальність, – ділиться враженнями командир взводу курсу лідерства базового рівня старшина Олександр Зулунов.

За його словами, інструктори під час навчання дивляться на людину – як вона реагує, чи проявляє  якості лідера.

– Є люди замкнуті, наприклад. А тут, на смузі, проявляють себе: ставлять чітко завдання, контролюють їхнє виконання. Ми бачимо, які якості в людини більш розвинені, з якими ще потрібно працювати. І допомагаємо їй розкритися як лідеру. Щоб вона навчала своїх солдатів і не боялася людей, – говорить старшина.

«Нас навчали американські інструктори»

Олександр розповідає, що сьогодні другий день занять на «Смузі реакції лідера»:

– У кожній групі визначають військовослужбовця, якому ставлять завдання. Ми дивимося, як він далі ставить завдання підлеглим, організовує виконання, розподіляє обов’язки. У фіналі робимо «розбір польотів», вказуємо на недоліки, на правильні рішення… Коли військовий проходить наш курс лідерства, ми намагаємося довести йому, як потрібно себе поводити з підлеглими. На що потрібно звертати увагу… Після навчання у нас багато військових до мене телефонували і казали, що курс їм допоміг у бойовій обстановці.

Коли була побудована смуга реакції лідера, до НЦ «Десна» приїжджали інструктори з США.

– Вони нас сертифікували, проводили з нами заняття. Вчили, як правильно проводити заняття для інших. Американці були в ролі інструкторів, а ми – учнів. Кожен з нас відтепер сертифікований і має право проводити «Курс з підготовки сержантів базового рівня», – зазначає старшина Олександр Зулунов.

За його словами, курс лідерства дозволяє отримати чергове первинне звання – молодший сержант.

– Але потрібно також мати фахову командну підготовку. Якщо до нас прийде, припустимо, механік-водій БМП-1 і закінчить наш курс лідерства, він отримає свідоцтво і сертифікат про закінчення. Але йому потім прийдеться піти на навчання за командним фахом, вивчитися на командира бойової машини, і тільки тоді він зможе отримати військове звання.

«Ну, давай, командире, що ти вирішив?»

Про враження від проходження смуги реакції лідера кореспонденти АрміяInform запитали у самих курсантів.

– Смуга – це цікавий квест. Розкриваються лідерські якості деяких людей, про яких навіть не думаєш, що вони є лідерами. Ділянка на смузі – новий виклик, нове випробування. На кожній – визначається новий командир відділення… Військові тут починають вірити в себе і тягнути за собою підлеглих. Людина за характером може бути замкнута, але тут ставиться в ситуацію, коли колектив від неї вимагає проявити себе. Їй дивляться в очі: ну, давай, командире, що ти вирішив?! Завдання лідера, окрім усього, – правильно зрозуміти завдання і правильно донести його до підлеглих. А потім контролювати виконання. Хоч-не-хоч, а лідером мусиш бути, – каже головний старшина 57-ї окремої мотопіхотної бригади прапорщик Юрій Тихоненко.

– Через те що колектив новий, на смузі спочатку один одного не розуміли. Не завжди чули один одного. Тому не все виходило. Сьогодні ми вже більш згуртовані. Чуємо командира, один одного, вирішуємо і робимо все разом. Командою можна все зробити… Ми, дівчата, стараємося не поступатися хлопцям. Смуга розвиває кмітливість, навички, вчить правильно працювати в групі – тобто не тягнути ковдру на себе, а прислухатись один до одного. І все разом робити, – ділиться враженнями командир обчислювального відділення 57-ї окремої мотопіхотної бригади старший солдат Світлана Куриленко.

– Я на такій смузі вперше. Приємно здивувало, що вона потребує для проходження не тільки фізичної підготовки, а ще й розумових здібностей, командних дій. Командир, який веде людей на смузі, має вислухати кожного. Тому що мислення в усіх різне, іноді в колективі є людина, яка може не проявляти себе, але саме в екстремальній ситуації може дати корисну пораду, що призведе до позитивного результату, – розповів спецпризначенець Микола.

Фото: Дмитро Юрченко

2
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram