За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Віднедавна військовослужбовців мають забезпечувати спортивним інвентарним майном. Це прописано в новому 306-му Наказі МОУ від 10.06.2019 (зміни та доповнення до Наказу МОУ від 29.04.2016 № 232), який вступив у дію 27.08.2019 року.
Зокрема введена нова Норма № 69 — «забезпечення спортивним інвентарем військових частин, військових ліцеїв та військових навчальних закладів Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту». У ній міститься перелік спортивного майна зі 162 номенклатур із роз’ясненням, які частини і в якій кількості ним будуть забезпечені.
Судячи з нового Наказу, військовослужбовців і курсантів мотивуватимуть більше займатися ігровими видами спорту: футболом, волейболом, баскетболом. Для цього на підрозділи новою Нормою передбачено спеціальне взуття, м’ячі, гетри, ворота, сітки тощо. Також чималу увагу буде приділено різним видам єдиноборств: боксу, самбо, дзюдо, рукопашному бою. Для занять цими видами спорту передбачені боксерські рукавиці, спортивне взуття, груші, кімоно, різні костюми, килими та навіть ринг (видають на військові частини від 800 осіб та військові виші).
Звісно, перевагу в забезпеченні спортивним інвентарним майном, згідно з новою Нормою № 69, буде надано збірним командам військових частин і вищих навчальних закладів. Їм, окрім іншого, нададуть по 50 комплектів кросівок, спортивних костюмів, кросових туфель, гоночні лижі, гірськолижні костюми тощо.
Проте у примітках указано, що одяг та спорядження, зазначені в рядках 23, 24, 27, 38, 47, 48, 51, 52 (тобто костюм спортивний, кросівки, майка, труси спортивні, футболка з довгими рукавами, футболка з короткими рукавами, шкарпетки спортивні літні, шкарпетки спортивні зимові) видають військовим частинам, військовим ліцеям із посиленою військово-фізичною підготовкою та ВВНЗ на кожного військовослужбовця строкової служби, ліцеїста та курсанта, згідно з їхньою штатною чисельністю. Також дозволяють створювати запаси спортивного інвентарю не більш як на 1,5 складу команд із військово-прикладних видів спорту.
Також у примітках сказано, що інвентар для лижної підготовки та зимових видів спорту відпускають військовим частинам із розрахунку на 30 % штатного складу, військовим ліцеям із посиленою військово-фізичною підготовкою на кожного ліцеїста та на кожного курсанта ВВНЗ. На кожну пару лиж, передбачену цією Нормою, відпускають на рік два комплекти лижної мазі (50 грамів).
— У Нормі № 69 прописано чисельність підрозділу і скільки одиниць спортивного інвентарного майна залежно від цього він може отримати. Візьмемо, наприклад, бутси. На підрозділ чисельністю до 100 осіб передбачено 15 пар, від 100 до 250 осіб — 30 пар, а на 250–500 військовослужбовців — 40 пар. На військову частину, де служить більше ніж 500 осіб, на кожних 250 військовослужбовців додається ще по 10 пар. На роту курсантів — 15 пар, а на ВВНЗ — 40 пар тощо. Проте варто розуміти, що це інвентарне майно не є особистим, а видається на підрозділ чи команду, яка займається спортом, і зберігається у викладача фізичної культури і спорту, — пояснив заступник начальника Центрального управління речового забезпечення Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковник Віталій Носуленко. — Розрахунком потреб військових підрозділів у спортивному інвентарному майні займалися фахівці з управління фізичної підготовки Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України.
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…