— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
До Наказу МОУ від 29.04.2016 № 232 внесено зміни, які, крім іншого, стосуються компенсації за неотримане речове майно при звільненні офіцерів та контрактників із військової служби.
У новому 306-му Наказі МОУ від 10.06.2019 (зміни та доповнення до Наказу МОУ від 29.04.2016 № 232), який вступив у дію 27.08.2019 року, зокрема зазначається, що особам офіцерського, сержантського, старшинського та рядового складу, які проходили військову службу за контрактом, під час звільнення в запас або у відставку з правом носіння військової форми одягу компенсація за речове майно, що не було отримане під час проходження служби, виплачується в повному обсязі.
— Це означає, що якщо на час звільнення військовослужбовця термін експлуатації (носіння) деяких предметів речового майна ще не вийшов, компенсація нараховується за повний комплект, — розповів заступник начальника Центрального управління речового забезпечення Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковник Віталій Носуленко.
Водночас під час звільнення в запас без права носіння військової форми одягу компенсація за речове майно виплачується пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання цього майна до дня виключення військовослужбовця зі списків частини.
— Простіше кажучи, військовослужбовцю належало отримати черевики з високими берцями, термін носіння яких три роки. А на час його звільнення з моменту настання права на отримання цього майна минув лише рік. За цей рік компенсація і нараховується, за інші два — ні. І так з будь-яким предметом речового майна, за який виплачується компенсація, — зазначив полковник Віталій Носуленко.
У Наказі також прописано, що під час звільнення в запас або у відставку військовослужбовців, які були прийняті на військову службу за контрактом із запасу, нараховується заборгованість за наявності календарної вислуги більше ніж 5 років, пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання речового майна, що не було отримане під час проходження служби.
— Зараз є чимало військовослужбовців, які звільнилися із виплатою компенсації, і через деякий час знову підписали із військом контракт. У цьому випадку, якщо військовослужбовець підписав контракт до п’яти років, речовим майном він забезпечується, але компенсації при звільненні не отримує. Чому саме 5 років? Є багато номенклатур із терміном експлуатації саме 5 років. А військовослужбовець, приміром, підписав контракт тільки на рік. І при звільненні йому знову доведеться виплачувати компенсацію за все речове майно, термін носіння якого більше року, — роз’яснив полковник Віталій Носуленко. — Якщо він продовжує служити понад 5 років, тоді при звільненні компенсація вже виплачується. Це стосується також усіх офіцерів та контрактників, які підписали свій перший контракт до п’яти років.
При цьому вищезгадані зміни не стосуються осіб офіцерського складу, призваних на 18 місяців, так звані короткострокові контракти. Їм компенсація виплачується пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання цього майна до дня виключення зі списків військової частини (про таку компенсацію говорилося вище).
Треба сказати, що всі ці зміни стосуються лише тих, хто звільнився після 27 серпня 2019 року, коли вступив у дію новий 306-й наказ. Ті, хто звільнявся до 27 серпня, компенсацію отримують по-старому.
@armyinformcomua
У Чорному морі станом на ранок 14 січня перебувають 8 ворожих кораблей, з яких 4 є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 28 ракет.
Саме про такі теми ішла мова під час телефонної розмови Володимира Зеленського та Емманюеля Макрона.
Армія країни-агресора втратила з минулу добу 1330 осіб та 47 артилерійських систем.
На даний час відбулося 155 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ.
Кореспондентка АрміяInform поспілкувалася з СЕО компанії «Квертус» Ярославом Філімоновим і дізналася про інноваційний РЕБ та про його переваги на фронті й на міжнародній арені.
Невдовзі у ФРН може з’явитися нове покоління крилатих ракет, яке має доповнити можливості добре знаних німецько-шведських боєприпасів TAURUS.
від 21000 до 51000 грн
Миколаїв
Військова частина А3476
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…