ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

НАТО продовжує допомагати колишнім українським армійцям

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 1 Вересня 2019, 16:13

На базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» триває навчання на спеціальних курсах за Програмою «НАТО-Україна», що передбачають професійне навчання і соціальну адаптацію колишніх військовослужбовців.

Так, колишні армійці, що мають базову вищу освіту, протягом наступних трьох місяців опановуватимуть спеціальність «Менеджмент та ділове адміністрування».

За словами директора МІПО НТУ «ХПІ» Юрія Паржини, саме ця цивільна професія має попит на ринку праці та дасть ексвійськовослужбовцям змогу скоріше досягти успіхів у бізнесі.

– У Харкові та Полтаві ці курси з перепідготовки військовослужбовців за кошти країн-членів НАТО діють із 2009 року. За цей час уже понад 1700 колишніх захисників України стали фахівцями з менеджменту, комп’ютерних технологій чи поліпшили свої знання з іноземної мови. На жаль, цей проєкт НАТО наприкінці року добігає кінця. Проте ми сподіваємося, що він буде продовжений, адже це вкрай потрібно людям, – розповів Юрій Паржин.

– Із 2000 року, коли НАТО стало опікуватися звільненими військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, уже близько 11,5 тисяч осіб отримали нові спеціальності. Сьогоднішнім слухачам бажаю наполегливості в навчанні та ніколи не здаватися перед труднощами, – зазначив менеджер програми «Україна-НАТО» з перепідготовки Крістофер Штаудт.

Від імені своїх колег капітан Дмитро Ганзюк подякував представникам НАТО та викладачам НТУ «ХПІ» за постійну турботу про захисників України.

До речі, серед слухачів цього набору був і майор запасу Олексій Зюбенко. Офіцер нещодавно звільнився та з тимчасовою роботою проблем не було. Проте йому хочеться мати перспективну професію з тривалим працевлаштуванням. Для цього не вистачало нових знань та вмінь. Їх він сподівається отримати на курсах НАТО.

На сьогодні вже відбувається відбір кандидатів для навчання на чергових курсах НАТО на базі МІПО НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Сучасні технології інформаційних систем». Заплановано, що вже на початку жовтня поточного року близько 30 захисників України, які після звільнення звикають до цивільного життя, стануть на шлях здобуття престижної професії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Окупанти скинули на Торецьк 13 авіабомб за добу

Окупанти скинули на Торецьк 13 авіабомб за добу

На Торецьк Донецької області росіяни скинули минулої доби 13 авіабомб КАБ-250, а також місто перебувало під обстрілом артилерії.

«Помста» вражає на Сіверському напрямку: ліквідовані окупанти, склади БК та укриття

«Помста» вражає на Сіверському напрямку: ліквідовані окупанти, склади БК та укриття

Прикордонники з бригади «Помста» ліквідували щонайменше сім та поранили двох окупантів на Сіверському напрямку.

Ворожі обстріли прикордоння Чернігівщини та Сумщини: пошкоджена інфраструктура та житлові будинки

Ворожі обстріли прикордоння Чернігівщини та Сумщини: пошкоджена інфраструктура та житлові будинки

Протягом минулої доби російські загарбники здійснили 42 обстріли прикордонних територій Чернігівської та Сумської областей.

Сили оборони півдня приземлили 6 розвідувальних безпілотників

Сили оборони півдня приземлили 6 розвідувальних безпілотників

Упродовж минулої доби, 20 липня 2024 року, на півдні знищено 6 розвідувальних безпілотників, зокрема чотири ZALA та по одному «Орлан-10» і Supercam.

У Запорізькій області знищено російський ЗРК «Бук М1»

У Запорізькій області знищено російський ЗРК «Бук М1»

Сили оборони півдня України повідомили про знищення російського зенітно-ракетного комплексу «Бук М1» у Запорізькій області.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бухгалтер

Миколаїв

38 Окрема Бригада Морської Піхоти

Офіцер інформаційно-аналітичної групи

Львів

Військова частина А2678

Механік-оператор вузла спеціального зв’язку. РЕБ. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Біла Церква

Старобільський РТЦК та СП

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Інженер автомобільної та бронетанкової служби, діловод

від 10000 до 15000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130