ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Військово-Морських Силах розпочались масштабні збори з командирами бригад та полків

28 Серпня 2019
У Військово-Морських Силах розпочались масштабні збори з командирами бригад та полків

Збори проходять під головуванням командувача Військо-Морських Сил Збройних Сил України адмірала Ігоря Воронченка. Слід зазначити, що у перший день, на одному з полігонів Одеської області, свої можливості продемонстрували фахівці зв’язку, радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, інженери та медики. Військові показали  сучасні вітчизняні та закордонні зразки озброєння та техніки, які надійшли у військові частини протягом останніх років, а також передові методики застосування цієї техніки з урахуванням узагальненого бойового досвіду, як на суші, так і на морі.

– Розпочали збори з командирами бригад, їх заступниками та посадовими особами, які прирівнюються до них, – наголосив адмірал Ігор Воронченко. – Ми хочемо довести до командирів нові вимоги, узагальнений та проаналізований досвід, який ми здобули під час застосування нашого сухопутного компонента протягом ведення бойових дій, а також ті уроки, які ми отримуємо в морі.

На першому учбовому місці учасникам зборів дали можливість детальніше ознайомитися із сучасними системами зв’язку та інформаційною системою висвітлення обстановки, остання, до речі, викликала особливу зацікавленість. Мова йде про спеціальну вітчизняну розробку, яка започатковувалась як волонтерський проєкт, і за декілька років завдяки зусиллям флотських спеціалістів перетворилась у потужну платформу. Ця комп’ютерна програма, що використовує дані GPS трекінгу, нещадно пройшла тестування на сумісність з аналогічними платформами країн НАТО, а це дає українським морякам доступ до баз даних щодо морських цілей у будь-якому районі Світового океану.

Далі про свої «новинки» розповіли військовослужбовці підрозділів радіотехнічної розвідки, інженери показали порядок встановлення вибухових протидесантних загороджень на морському узбережжі, провели показове заняття з мінної безпеки, організацію дій корабельних підривних команд на березі. Як організовувати пункти радіаційного та хімічного спостереження розповіли спеціалісти РХБЗ, а медики продемонстрували майстер-клас із евакуації пораненого з поля бою та наданню першої медичної та першої лікарської допомоги.

– Головною метою проведення зборів є вдосконалення практичних та теоретичних навичок відповідних командирів щодо застосування підрозділів та частин бойового оперативного забезпечення ВМС ЗС України, підготовки та ведення бойових дій, управління відповідними підрозділами та обмін бойовим досвідом, – зазначив ТВО заступника командувача з бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Доскато. – Сьогодні було розглянуто лише перший блок, учасники зборів мали змогу ознайомитися з окремими елементами систем оперативного бойового забезпечення, які застосовуються у ВМС.

Наступним етапом зборів стане проведення низки практичних навчань та тренувань у військово-морській базі «Південь», у північно-західній частині Чорного моря та на полігоні в районі проведення ООС.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини