ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Шолом віртуальної реальності для зенітників

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Серпня 2019, 9:35

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба триває активне впровадження прогресивних методик і підвищення наочності навчання, тож практичні заняття стають дедалі цікавішими та результативнішими.

За кілька секунд привести ПЗРК у бойове положення, захопити повітряну ціль і знищити її — цього навчають курсантів факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ на унікальних електронних тренажерах.

Тренажер являє собою шолом віртуальної реальності з вбудованою системою орієнтування в просторі й імітатор ПЗРК, які підключені до модуля керівника занять, що з допомогою програмного редактора формує бібліотеку завдань курсу стрільб. За результатами дій стрільця-зенітника програма виставляє оцінки та повідомляє про помилки, даючи рекомендації щодо подальшої підготовки.

На додатковому екрані можна спостерігати повітряну та наземну обстановку на етапах підготовки та проведення стрільб, а також дати візуальну оцінку результату пострілу.

Допомагаючи один одному підігнати спорядження, курсанти по черзі виконують віртуальні стрільби, протягом двох навчальних годин кожен з них устигає зробити по кілька пострілів.

— З допомогою тренажерів у курсантів формуються стійкі навички виконання всіх операцій бойової роботи: виявлення та супроводження повітряних цілей, визначення моменту запуску ракети. Програмне забезпечення дає змогу імітувати різні умови, характерні для сучасних видів бою, що значно підвищує ефективність технічної та спеціальної підготовки майбутніх офіцерів, — розповів начальник кафедри бойового застосування озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ полковник Станіслав Кадубенко.

Крім того, за словами офіцера, один реальний постріл із ПЗРК коштує близько 15 тис. грн, тому використання тренажно-імітаційних комплексів заощаджує державні гроші.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram