ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Одещині майбутніх офіцерів гартують на полігоні

9 Серпня 2019
На Одещині майбутніх офіцерів гартують на полігоні

Понад 140 майбутніх офіцерів, що цього року успішно склали вступні іспити та поповнили лави одеської Військової академії, проходять інтенсивний курс первинної військово-професійної підготовки на базі Центру забезпечення навчального процесу військового вишу.

Нагадаємо: цього року конкурс, залежно від спеціальності, становив 3–6 особи на місце. Найпопулярнішими стали бойові спеціальності: командири десантних підрозділів, морської піхоти, розвідки, сил спеціального призначення.

Зазначимо, що третина першокурсників — військовослужбовці, більшість з яких має досвід участі в АТО/ООС. Серед цивільної молоді, що брала участь у вступній кампанії, переважно це випускники ліцеїв із підвищеною військово-фізичною підготовкою з усієї України. Разом з юнаками здобуватимуть офіцерські звання понад 40 дівчат.

Під час практичних занять на полігоні хлопці та дівчата опановують ази тактичної, вогневої, розвідувальної, фізичної, стройової, топографічної, інженерної, психологічної підготовки, організації зв’язку, захисту від зброї масового враження, а також вивчають статути ЗС України і основи військової педагогіки та психології.

Головна увага польового виходу зосереджена на наданні курсантам необхідних практичних навичок щодо дій солдата та сержанта в бою. Першокурсники відпрацьовують вправи навчальних стрільб зі стрілецької зброї та метання ручної гранати. Курсантів знайомлять з основами тактичної медицини і прийомами надання першої допомоги.

Особливість табірного збору — проходження випробувань, зокрема обкатка танком із подальшим відпрацюванням елементів боротьби з танками та іншими броньованими об’єктами противника.

— Загалом це практичне тренування включало в себе кілька етапів. Насамперед вивчення теоретичної частини, штатних і нештатних засобів для боротьби з танками та іншими бронемашинами. Далі важливо було навчити курсантів правильних одиничних практичних дій на полі бою та у складі тактичної групи. І, звісно, ключовий момент тренування — метання гранати на влучність і враження броні противника, — розповідає начальник кафедри тактики та загальновійськових дисциплін Військової академії (м. Одеса) полковник Юрій Лісниченко.

За словами офіцера, першокурсники демонструють фізичну витривалість, психологічну стійкість і готовність до дій в екстремальних умовах, наближених до бойових.

Окрім того, з курсантами проведуть заняття на смузі психологічної підготовки, перевірять загальну фізичну готовність під час марш-кидків із повним спорядженням і проведуть інші заходи.

Після польової фази первинної військово-професійної підготовки курсанти продовжать навчання у пункті постійної дислокації, де складуть Військову присягу на вірність Українському народові.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл