ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За п’ять років «НВО «Практика» виготовила для силовиків понад 200 бронемашин

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Серпня 2019, 17:23

Про це під час нещодавньої зустрічі з представниками вітчизняних ЗМІ, яка відбулася на приватному підприємстві, поінформував голова правління ПрАТ «НВО «Практика» Олег Висоцький. Він також додав, що для досягнення перемоги над ворогом, окрім належного рівня підготовки особового складу, військо необхідно забезпечити надійним сучасним озброєнням та військовою технікою. Щодо останньої, то частково це завдання вдається вирішувати за рахунок «НВО «Практика», яка має сучасну виробничу базу і кваліфікований персонал.

Співпраця з Міноборони потребує вдосконалення

«Коли на Сході України розпочалися бойові дії, то ми швидко переорієнтували виробництво на випуск техніки військового призначення. Це не склало нам особливого клопоту, адже до цього активно виготовляли бронеавтомобілі для банківського сектору. Загалом в останні п’ять років «Практика» передала силовим структурам України понад 200 бронемашин, в основному – «Козак-2». До речі, нещодавно достроково завершили виконання чергового контракту для Збройних Сил.

Щоправда, за словами Олега Висоцького, співпраця з Міноборони потребує вдосконалення, особливо в частині осучаснення застарілої нормативної бази і своєчасного фінансування робіт. Як приклад, він навів нещодавню ситуацію, коли перші кошти почали надходити лише через сім місяців після укладання замовлення на виготовлення бронеавтомобілів. Причому їх вистачило лише на три тижні…

Крім «Козака-2», на підприємстві нам продемонстрували його вдосконалені версії – «Козак-2М» та «Козак-2М1». За словами Олега Висоцького, такої техніки в російській армії немає. Хоча на початку агресії вони намагалися зробити щось подібне, але через уведені санкції так нічого створити й не вдалося. Окрім того, заводчани представили ексклюзивний зразок – модернізовану версію бронетранспортера Отаман 6Х6 (докладніше про неї – у наступних публікаціях). Поки ж вона пройшла лише етап заводських випробувань, згодом – державні.

Бронедвері «Козак-2» витримали влучання 10 куль з відстані 25 метрів

Під час практичної фази випробування бронемашини «Козак-2» по її дверному фрагменту із бронесклом здійснили 10 одиночних пострілів із автомата АКМ звичайними набоями 7,62х39 мм. За словами директора ПрАТ «НВО «Практика» Сергія Зайченка, в тому, що ані бронедвері, ані бронескло не допустили потрапляння осколків всередину салону, свідчить, що вони виготовлені з якісних матеріалів. Зокрема бронескло сформовано за технологією, де захисні шари склеюються між собою під високим тиском. Тож перший захисний шар витримує влучання кулі, другий – розсіює її кінетичну енергію. До того ж, на внутрішню поверхню скла наноситься триміліметровий полікарбонатний шар, який вловлює уламки скла, не даючи їм  розсипатися і травмувати уламками людей усередині бронемашини.

Довідково:

Спеціалізований бронеавтомобіль «Козак-2» ПСЗА-5 (Панцерний Захист Спеціалізованих Автомобілів 5 класу) призначений для перевезення особового складу, зразків озброєння, військових вантажів і майна всіма типами доріг і місцевості; проведення тактичних операцій, таких, як: патрулювання, супровід транспортних засобів під час виконання спецзавдань; передачі розпоряджень і забезпечення зв’язку; вогневої підтримки особового складу в бою, а також для захисту екіпажу й вантажу, особового складу від вогню стрілецької зброї калібру 7,62 мм, осколків боєприпасів та мін.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram