
Про це заявив заступник начальника управління військових представництв Міністерства оборони України полковник Дмитро Колесник під час брифінгу в АрміяInform.
– Спільним рішенням між Державним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова» (ДП «ХКБМ») та Міністерством оборони України для прийняття остаточного рішення щодо можливості використання броні Miilux було документально затверджено виготовлення ХКБМ двох одиниць БТР-4 із корпусами з фінської бронесталі Miilux-500. На сьогодні ці дві машини досі не виготовлено. Адже 30 тонн бронесталі Miilux-500, які нині знаходяться на території харківського підприємства, не відповідають броньовій відомості.
Будь-який виріб озброєння та військової техніки – чи то БТР, чи танк виготовляється за документацією генерального конструктора. У даному випадку документацію на БТР-4 розробляло саме ж ДП «ХКБМ». І у броньову відомість були внесені показники хімічного складу цієї броні, є там і Miilux-500. Хімічні показники наявної броні нижчі ніж ті, що заклав конструктор у броньову відомість.
Комісії, які працювали на підприємстві з цього приводу, виявили, що не всі листи броні відповідно промарковані, на деяких присутнє подвійне маркування, а на деяких його взагалі немає.
І ще одне, як правило, виробники бронетехніки намагаються закуповувати метал однієї плавки. А у партії, яка знаходиться на ДП «ХКБМ» –16 різних плавок.
Вихід із цієї ситуації є – треба закупити якісний метал у цього ж виробника. Адже контракт був укладений ще 2016 року, і з того часу в інтересах Міноборони не виготовлено жодної машини.