Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
З Литви до Дніпра повернулися 15 дітей учасників АТО/ООС і переселенців. Майже рік вони навчалися у міжнародній гімназії Вільнюса. Загалом до цього проєкту приєдналися 75 хлопців і дівчат. Ті, хто показав найкращі результати, отримали можливість здобути освіту у балтійській країні. Про це повідомили у Дніпропетровській облдержадміністрації.
В аеропорту Дніпра кілька десятків людей створюють святкову атмосферу: повітряні кульки, смаколики, подарунки. Так батьки готуються зустрічати своїх дітей, яких не бачили вже майже рік.
— Уперше так надовго розлучалися з сином. Було важко, проте ми пройшли це випробування, — поділилася мати 14-річного Іллі Оксана Горова. — Спершу синові було складно, а потім дуже сподобалося. Завдяки цьому проєкту він побачив більше, ніж деякі дорослі за все життя.
У радісному піднесенні й Вікторія Сагір, що чекає на сина Ярослава. В руках жінки — сюрприз. Фотоальбом, в якому батьки зібрали найкращі знімки, що діти надсилали з-за кордону. Такі подарунки отримає кожен. Буде згадка, усміхається Вікторія.
— Відпустити дитину було важким рішенням, багато родичів мене не підтримували. Але вже за два місяці зрозуміла, що вчинила правильно. Син подорослішав. Він став найліпшим учнем класу, навчився готувати. Навіть випікав пиріжки! Та й відносини у нас покращилися — син почав більше мені довіряти, радитися, — розповіла Вікторія Сагір.
Не обійшлося й без несподіванки від дітей. Щойно батьки відпустили їх з міцних обіймів, діти порадували рідних танцем. Під час навчання підлітки здружилися. Потоваришували також і з однолітками з різних куточків світу. Учні «Вільнюського дому литовців» — представники понад 20 країн.
— Окрім навчання, у нас було безліч екскурсій по Литві. Ми дізналися про культуру та історію цієї країни. Я знайшов багато друзів, — поділився школяр Ярослав.
— Мені сподобався Вільнюс, його культура, люди. Навчатися було важко, але це дуже хороший рівень освіти, — додав школяр Ілля.
Це вже п’ята група учнів із Дніпропетровщини, яка пройшла навчання у Литві. Учасники проєкту — діти АТОвців та переселенців.
— Проєкт фінансує литовський уряд. Діти їдуть на початку навчального року. Навчаються за європейською програмою у 8 класі, потім оздоровлюються у дитячих таборах, — зазначив координатор проєкту Віталій Литвин. — Є і спонукальний момент. Діти, що набирають на екзаменах певний бал, можуть продовжити навчання у Литві. У цій групі таких четверо.
Проєкт утілюють Дніпропетровська ОДА та Почесне Консульство Литви у Дніпрі.
Упродовж доби окупанти завдали 383 удари по 13 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок російських атак по Пологівському району 61-річна жінка дістала поранення.
Станом на ранок 7 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1160 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
На фронті відбулося 99 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження бойового потенціалу ворога.
Уночі російські окупанти завдали удару керованою авіаційною бомбою (КАБ) по селищу Черкаська Лозова на Харківщині.
Американська компанія Anduril Industries представила сімейство автономних крилатих ракет.
За результатами цьогорічної вступної кампанії у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) 45% абітурієнтів, які вступили на денну форму навчання, становлять жінки.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Харків
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
від 50000 до 100000 грн
Вся Україна
Військова частина А4085
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…