Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Сьогодні – п’ята річниця визволення Торецька від російських окупантів. Серед героїчних оборонців міста – полковник Олександр Щербина. Він – професійний військовий, учасник багатьох миротворчих місій, легендарний комбат та відома постать в українському війську. За особисту мужність і героїзм удостоєний орденів Богдана Хмельницького та Данила Галицького. Саме він у найважчий для Торецька період керував місцевим військовим гарнізоном.
– Пане полковнику, ви понад рік очолювали Дзержинський гарнізон. Як все відбувалося?
– Після звільнення Торецька мій 17-й окремий мотопіхотний батальйон зайняв позиції в районі окупованої Горлівки. Вибудували єдину надійну лінію оборони. А вже в лютому 2015-го я став керівником гарнізону в Торецьку. В умовах війни – фактично господарем міста. Тодішнього проросійського міського голову Слєпцова заарештували, адже той керувався принципом: чим гірше людям, тим краще йому. Тому від мера, звісно, нічого доброго не чекали. Натомість, зробили все, щоб Торецьк повернувся до цивілізованого життя і став українським. За це нам донині дякують люди.
– Війна засвідчила: лінія окопів пролягає не стільки по родючих наших ґрунтах, скільки в душах і головах українців. Як вдалося завоювати довіру місцевих мешканців?
– З приходом української армії в Торецьку багато чого змінилося. Ми опікувалися освітою, медициною, налагодили роботу комунальних служб, ремонтували дороги, завозили воду й продукти харчування. Щодня по кілька разів проводив наради з місцевими чиновниками. Відновили роботу дитсадків і лікарень. Аби запобігти проявам сепаратизму та безладу, налагодив чітку взаємодію з представниками СБУ і поліцією. Наші спільні зусилля дали позитивний результат. Жителі міста побачили покращення. Вони розуміли: ми – не загарбники, а визволителі рідної землі та їхні захисники. Місцеві жителі повірили своїй армії. І ми їх не підвели.
– Ваш досвід і беззаперечний авторитет серед офіцерів та солдатів дає право на власну думку про війну на сході…
– Переконаний: війна закінчиться нашою перемогою. Ми на своїй землі. За нами – правда. Я вірю в перемогу дипломатичним шляхом, бо військовий сценарій розв’яже руки агресору. Росія може почати відкритий наступ. Наші дипломати і підтримка партнерів мають стати ключовими. Та зміцнювати наші Збройні Сили – теж серед першочергових завдань.
– Олександре Олександровичу, що побажаєте жителям Торецька у п’яту річницю визволення від окупантів?
– Продовжувати бути українцями й пишатися цим. Вони це довели ще п’ять років тому. Україна – одна і неподільна!
Дякую!
Протягом минулої доби зафіксовано 141 бойове зіткнення. Найактивніше ворог наступав на Покровському та Курахівському напрямках.
Уночі Сили та засоби ППО в повітряному просторі навколо Києва виявили приблизно півтора десятка російських дронів.
У Чорному морі 4 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 24 ракет.
Упродовж доби окупанти завдали 383 удари по 13 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок російських атак по Пологівському району 61-річна жінка дістала поранення.
Станом на ранок 7 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1160 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
На фронті відбулося 99 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження бойового потенціалу ворога.
Захищаємо світ
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 50000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…