У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
«Українська армія наразі диктує тренди у світі військових технологій» — таку оцінку ЗСУ дав кадровий російський офіцер, старший лейтенант, який разом із двома іншими військовослужбовцями 20-го мотострілецького полку зс рф потрапив у полон до бійців бригади «Азов».
Про це йдеться у відео, опублікованому на сторінці 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов».
Усі троє полонених заявили, що були відправлені на фронт обманом. Один ішов на службу «добити вислугу» в тилу, інший — «спокійно дотягнути до пенсії в лісі», а в результаті всіх кинули в штурмові групи.
«Нам сказали, що їдемо у відрядження на шість місяців. Але згодом з’ясувалося: нас банально обманули. Так само — і з бойовими завданнями», — розповідає полонений офіцер.
Він пригадав момент, коли його групу накрив вогонь власної артилерії: «Ми спеціально передали свої координати, щоб по нас не стріляли. Але, як у глухому телефоні, — вийшло навпаки: вдарили саме по нас. У той момент мені вже не були потрібні ні гроші, ні медалі. Я думав тільки про одне — вижити».
Офіцер зізнається, що заздалегідь вивчав тактику «Азова» за відкритими джерелами й попереджав командування: штурм Щербинівки — це самогубство.
«Я був упевнений, що там працюють українські війська. Сказав про це командиру — і отримав відповідь: „Це наказ“. Розмова була на підвищених тонах», — згадує полонений.
Він прямо визнає технологічну перевагу ЗСУ: «Яка б не була довга колона, яка б не була сучасна техніка — українці знищують усе ще на підході. І саме ЗСУ першими до цього додумались. Вони на кілька кроків попереду».
Наприкінці допиту росіянин вибачився перед Україною: «Мій уряд скоїв велику дурницю. Я теж — бо прийшов сюди з автоматом. Я винен. І я понесу за це покарання. Не повторюйте моїх помилок».
Як раніше повідомляла АрміяInform, у районі Часового Яру бійці 3-го батальйону охорони 101-ї окремої бригади провели унікальну спецоперацію, під час якої взяли в полон російського окупанта виключно за допомогою безпілотників. Полонений здався після того, як вивісив табличку з проханням про порятунок.
Військовослужбовиця 34-ї бригади морської піхоти «Борисфен» з позивним «Лабуба» прийшла до війська за «Контрактом 18-24».
Серед лідерів — 47 механізована бригада «Магура», 15 бригада артрозвідки «Чорний ліс», 105-та бригада ТрО та підрозділи ДШВ.
Цієї ночі українські далекобійні санкції досягли двох нафтопереробних заводів на російській території.
Командир взводу перехоплювачів БПЛА ЗРАД 160 ОМБР
від 20000 до 120000 грн
Деражня
Третій відділ Хмельницького РТЦК та СП
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…