ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Книжкові виставки бібліотеки Центрального будинку офіцерів ЗС України на березень 2021 року

9 Березня 2021

05.03 Книжкова виставка до Міжнародного жіночого дня (08.03) “Жінки в історії України”.

Українська жінка – особливий феномен, який не має аналогів у світі. Своєю багатогранною діяльністю видатні українські жінки вплинули на розвиток і становлення української держави. Вони внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер життя України. А також протягом усієї багатовікової історії щиро вболівали за свою країну та її соціально-економічний розвиток.

Виставка знайомить нас з іменами, біографіями, творчістю, мистецтвом тих жінок, які назавжди вписані золотими літерами в славетну історію українського народу серед яких Велика київська

княгиня Ольга, Роксолана або Хюррем Султан, Маруся Чурай, Леся Українка, Олена Пчілка, Ніна Матвієнко, Ліна Костенко, та багато інших

09.03 Книжкова виставка до дня народження Т.Г.Шевченка, українського поета, художника (9.03.1814-10.03.1861) “У творах Шевченка – душа народу”

Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Без його імені ми не можемо уявити нашу літературу, нашу культуру, нашу країну. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє.

Творчість Шевченка – це скарб, яким дорожить і пишається український народ. Український літературознавець та громадський діяч Іван Дзюба сказал: «Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється така ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінчений»

10.03 Книжкова виставка до дня українського добровольця “Вони для нас виборюють життя…”

День українського добровольця — свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований Перший добровольчий батальйон Національної гвардії  ім. Кульчицького.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

Із метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 4261 було встановлено День українського добровольця, який відзначається 14 березня.

17.03 Книжкова виставка до 90-річчя від дня народження Ємми Андієвської, української  письменниці і поетеси (19.03.1931)“Поетичне слово Ємми Андієвської”.

Єммі Андрієвської, української діаспорній письменниці,поетесі та художниці – 90-років. Вона – авторка складних віршів і авангардистських романів, які вражають сюрреалістичною образністю й містичними підтекстами. Письменниця, яка ніколи не боялася долати умовності.

Її картини вражають неймовірним фантазійним поєднанням барв і форм. Її романи вимагають повсякчасної готовності продиратися крізь дивний простір синтаксичних аномалій. Її вірші просто змушують переосмислити слово, поставлене в цілковито новий контекст. Емма Андієвська завжди запрошує в невідомі світи, усе, до чого торкається, обертає небаченими гранями. Просто є світ – як складова філософії загальнолюдського буття – світ Емми Андієвської, в якому вона відтворює свою власну філософію бачення миру словами та фарбами. Всією своєю творчістю Емма Андієвська не втомлюється підкреслювати право українського народу на свою державність.

Емма Андієвська каже: «Кожен є творцем власного життя. Вибір є і там, де немає жодного вибору. Коли людина хоче чогось усім єством, вона цього обов’язково досягне»

22.03 Книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії (21.03)“Поезія — це завжди неповторність”

Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

Основна мета заходу— дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, що вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

29.03 Книжкова виставка до 135-річчя від дня народження МарійкиПідгірянки, української поетеси (29.03.1881-20.05.1963) “Поетеса з Гуцульщини”

Поетичний вінок України веселково прикрашає й розмаїта полонинська квітка Марійки Підгірянки, яка виросла в мальовничому гірському селі Білі Ослави, що на Гуцульщині. Справжнє ім’я поетеси і вчительки — Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська.

Марійка Підгірянка більшість своїх творів присвячувала дітям. Основними мотивами її поезії були мрії про світле майбутнє. Вона оспівувала красу Карпат, фольклорні мотиви її віршів нагадують українські народні пісні. “Вірші М. Підгірянки не можуть залишити байдужим читача, який має серце, не можуть не викликати глибоких роздумів про наше минуле, про нашу сучасність, про наше майбутнє. Марійка Підгірянка справді народна, щира, ніжна, талановита по