ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Роз’яснення щодо виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців

Важливо Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 3 Жовтня 2020, 12:28

АрміяInform звернулась до Департаменту фінансів Міністерства оборони за роз’ясненням щодо порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих у нещодавній авіакатастрофі Ан-26Ш військовослужбовців.

На питання нашого кореспондента відповів начальник відділу соціальних виплат Департаменту фінансів Ігор Баторшин.

– Скажіть, будь ласка, хто з членів сім’ї загиблого військовослужбовця за чинним законодавством має право на одноразову грошову допомогу і які документи необхідно надати для її виплати?

– Право на допомогу мають: дружина військовослужбовця; діти до 18 років або до 23 років, які на час загибелі навчалися; батьки; особи, які перебували на утриманні загиблого (дід, бабуся, пасинки, падчерки, непрацездатні брати, сестри та ін.). Допомога розподіляється рівними частками на всіх осіб, які на неї мають право.

Оформлення документів здійснюється через обласні військові комісаріати (у м. Києві – міський військовий комісаріат) за місцем проживання одержувачів допомоги. Далі документи розглядає Комісія Міноборони, протокол засідання якої затверджує Міністр оборони України. Після ухвалення рішення допомогу перераховує на рахунки одержувачів допомоги військовий комісаріат.

– Якими нормативними документами регламентується ця виплата?

– Виплата передбачена Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (стаття 16), а також Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (далі – Порядок).

– У якому розмірі виплатять допомогу родинам загиблих в авіакатастрофі?

– Розмір допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, пов’язаної з виконанням обов’язків військової служби, становить 1 576 500 грн, обчислюється у такий спосіб: прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2020 року – 2102 грн, помножений на 750.

– Які документи потрібні для оформлення допомоги?

– Виплата одноразової грошової допомоги може бути здійснена за наявності всіх документів, визначених Порядком. Передусім після отримання даних експертизи ДНК родичі загиблого мають отримати свідоцтво про смерть і лікарське свідоцтво про смерть.

На підставі даних лікарського свідоцтва про смерть та акта службового розслідування (яке нині триває) військово-лікарські комісії мають скласти висновок про причинний зв’язок смерті.

Після цього члени сім’ї мають подати до обласного військового комісаріату (для зручності можливо через районні військкомати) заяву та інші документи, визначені Порядком.

Далі військкомат подає документи до Департаменту фінансів, і вони подаються на розгляд Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум. Рішення комісії затверджує Міністр оборони України, і після цього здійснюється переказ коштів військкоматам, які потім переказують допомогу одержувачам.

Згідно з Порядком призначення і виплати допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975, для призначення допомоги одержувачі допомоги надають до військкомату такі документи:

  • заява від кожного з одержувачів (за дітей звертається один з батьків чи піклувальник) та копії паспортів;
  • копія свідоцтва про смерть – надає орган РАЦС;
  • витяг з наказу про виключення зі списків військової частини у зв’язку зі смертю – надає командир частини;
  • копія лікарського свідоцтва про смерть – надає патологоанатом та судмедексперт;
  • копія свідоцтва про народження військовослужбовця (для виплати батькам загиблого);
  • копія свідоцтва про народження дітей військовослужбовця;
  • результати розслідування причин та обставин смерті (акт службового розслідування);
  • документи про склад сім’ї загиблого – витяг з послужного списку та довідка про місце реєстрації отримувачів допомоги.

Після надходження до Міноборони зазначених документів рішення про призначення допомоги буде ухвалено в найкоротший термін (персонально по кожному загиблому).

Довідково. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 22 травня 2000 р. № 829 військова частина також надає сім’ям  і  батькам  військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, допомогу в  проведенні  поховання  і  компенсує  матеріальні  витрати на ритуальні  послуги (наразі сума такої допомоги становить 10 590 грн).

Читайте нас в Telegram
Атака «шахедів» на Харків: горять склади, постраждали 4 людини

Атака «шахедів» на Харків: горять склади, постраждали 4 людини

Вночі 4 травня російські загарбники здійснили масовану атаку ударними безпілотниками по Харкову.

Вночі збито 13 ворожих «шахедів» у двох областях

Вночі збито 13 ворожих «шахедів» у двох областях

У ніч на 4 травня 2024 року противник атакував 13-ма ударними БПЛА типу Shahed-131/136 та чотирма зенітними керованими ракетами С-300.

На фронті 119 бойових зіткнень за добу: ситуація на ключових напрямках

На фронті 119 бойових зіткнень за добу: ситуація на ключових напрямках

Протягом минулої доби відбулося 119 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 5 ракетних та 105 авіаційних ударів, здійснив 91 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. 

Сьогодні набув чинності закон, який скасовує статус «‎обмежено придатний»

Сьогодні набув чинності закон, який скасовує статус «‎обмежено придатний»

У суботу, 4 травня, набув чинності Закон України № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний».

Мистецтво жити від Тайри: про адвокацію перемоги, наратив рф про «втому від війни» та фільм з бодікамери

Мистецтво жити від Тайри: про адвокацію перемоги, наратив рф про «втому від війни» та фільм з бодікамери

Юлія Паєвська «Тайра» — одна з найвідоміших українських парамедиків. За її плечима близько 10 років на фронті, а на рахунку — сотні врятованих життів.

Лікування за кордоном: поради для поранених бійців

Лікування за кордоном: поради для поранених бійців

Під час широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну суттєво зросло навантаження на українську медицину. Велика кількість пацієнтів, брак лікарів, складні поранення, які вимагають тривалого лікування та догляду за пацієнтом.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Старший інспектор прикордонної служби

від 25000 до 30000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

Оператор-дешифрувальник (БПЛА)

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Служба в ЗСУ (не чекай на повістку, а дій сам)

від 20100 до 130000 грн

Херсон, Херсонська область

Оператор БПЛА Збройні Сили України

від 20100 до 123000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій, військовослужбовець

до 21000 грн

Львів

125 обр СВ ЗСУ