ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Пам’яті Віталія Вільхового: «Наш ліцей став його злітною смугою»

Life story: історії військових Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 29 Вересня 2020, 18:09

Сонячні, світлі, чисті… Ці слова чуємо від усіх друзів, знайомих і родичів курсантів, які трагічно загинули у авіатрощі АН-26Ш під Чугуєвом. Та й що ще можна додати, розповідаючи про тих, чий життєвий політ в усіх сенсах лише починався…

Віталій Вільховий… Хлопець із Галичини. Сьогодні з ним прощалися побратими в Харкові. А вже завтра його поховають у рідному селі на Львівщині.

Перед тим як вступити до Харківського національного університету Повітряних Сил, Віталій здобував освіту у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Тут він не просто став на шлях, який мав привести його в лави українських захисників. Тут він осягнув прихильність до професії військового льотчика.

Кореспонденти АрміяInform зустрілись з офіцерами-вихователями й викладачами військового ліцею, які навчали й виховували юнака впродовж кількох років.

Офіцер-вихователь другої роти, де навчався Віталій, полковник Олександр Добровольський у минулому – офіцер ППО. У руках тримає світлину – на ній Віталій Вільховий з одногрупниками незадовго до випуску.

– Ось таким він був, – говорить офіцер-вихователь. – Хороший, умотивований і дуже скромний. Після того, як ППО та ВПС стали одним цілим, і Харківський університет почав готувати фахівців для Повітряних Сил ЗСУ, багато наших вихованців пройшли через цю кузню авіаційних кадрів. Віталік Вільховий також був серед тих, хто обрав небо як професію. Я постійно розповідав ліцеїстам дуже багато про професію і цей виш. Говорив, як війську потрібні пілоти, техніки, фахівці інших спеціальностей. Напевно, і моя частка в тому є, що ліцеїсти стають військовими авіаторами. Наш ліцей став і його злітною смугою у війську.

Зі слів офіцера, Віталій не мав жодного військового «бекграунду». Батько – гірник, мати – працівник народного господарства. Втім, хлопець зростав із дуже правильними життєвими налаштуваннями. Товариський, скромний, відповідальний. Те, що він брав відповідальність не лише за себе, а й здатний був опанувати настрої багатьох, зробило його лідером колективу.

– Він якось так одразу проявив себе, що із першого по третій курс ліцею був віцесержантом, заступником командира взводу, – каже полковник Олександр Добровольський. – Він старанно вчився і «тягнув» за собою інших. Напевно, став би хорошим пілотом військового транспортника. Але, на жаль, трагічно загинув під час навчального польоту…

Вчителька Галина Бенюк – викладачка географії та економіки. Віталій Вільховий – один з її вихованців.

– Він брав старанністю, – говорить вона. – Коли вчився, то намагався ґрунтовно опанувати предмет. Ходив до мене на консультації. Дуже любив працювати із мапою світу. Таке враження було, що стоячи над нею, він прокладав повітряні маршрути як пілот.

Зі слів вчительки, хлопець часто говорив про те, яким буде його майбутнє. Про навчання на військового льотчика.

– Я запитувала його: Віталію, чи тобі не страшно?! Війна ж триває! – говорить вона. – А він завжди дуже спокійно відповідав: все буде гаразд. І казав: «Пані Галино, уявіть, я ж згори захищатиму тих, хто на землі!».

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Львівського військового ліцею імені Героїв Крут підполковник Тарас Грицевич зазначив, що особовий склад і викладацький колектив навчального закладу з невичерпним сумом сприйняв загибель випускника. Телефонували його однокурсники, які переважно навчаються у військових вишах по всій Україні. Ті, хто зможе приїхати, попри пандемічні обмеження, завтра, разом із офіцерами, викладачами та працівниками ліцею будуть присутні на похованні.

Нагадаємо, що 20-річного другокурсника Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба Віталія Вільхового поховають 30 вересня в селі Волиця Сокальського району Львівської області. Крім нього, у авіатрощі військово-транспортного літака Ан-26Ш, який виконував навчально-тренувальний політ на Харківщині, загинуло ще 25 осіб.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Понад 230 боєзіткнень за добу: ситуація на найгарячіших напрямках фронту
Понад 230 боєзіткнень за добу: ситуація на найгарячіших напрямках фронту

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 231 бойове зіткнення.

Ворог атакував залізницю: у Запоріжжі загинув помічник машиніста
Ворог атакував залізницю: у Запоріжжі загинув помічник машиніста

Вночі 22 квітня ворожі БПЛА на станції Запоріжжя-Ліве атакували сортувальний парк. У момент удару на колії перебував поїзд з електровозом.

І тут «малюк»: британська компанія представила дрони-перехоплювачі нового покоління
І тут «малюк»: британська компанія представила дрони-перехоплювачі нового покоління

Компанія London Defence R&D представила дрони-перехоплювачі з автономною системою, здатною самостійно виявляти та знищувати повітряні цілі.

Генштаб ЗСУ назвав втрати російської армії за добу
Генштаб ЗСУ назвав втрати російської армії за добу

Російські окупаційні війська за минулу добу втратили 1140 військових вбитими та кілька одиниць бронетехніки.

Німецький БПЛА у пошуку «жирних» цілей: як воює пілот «Штанга»
Німецький БПЛА у пошуку «жирних» цілей: як воює пілот «Штанга»

Командир взводу розвідувальних крил 154-ї механізованої бригади з позивним «Штанга» починав з «мавіків» та FPV.

Без прогресу по санкціях: Володимир Зеленський закликав ЄС посилити тиск на рф
Без прогресу по санкціях: Володимир Зеленський закликав ЄС посилити тиск на рф

Україна наполягає на якнайшвидшому розблокуванні пакета допомоги ЄС на 90 мільярдів євро та посиленні санкцій проти росії.

ВАКАНСІЇ
Водій

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Сержант із матеріального забезпечення

від 27000 до 127000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Інспектор прикордонної служби

від 20100 до 120000 грн

Одеса

Державна прикордонна служба України

Сапер (робота з БПЛА), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Тестувальник БПЛА

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Слов'янськ

Старобільський РТЦК та СП

--- ---