ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дельфінотерапія: випробувано на собі

Випробувано на собі Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 18 Серпня 2020, 13:52

Якщо театр починається з вішалки, то дельфінарій — з величезного оглядового ілюмінатора, розміщеного між фоє та басейном. Через нього добре видно, як артисти готуються до чергового виступу. Артистами у дельфінарії називають морських тварин: морського лева, морського котика і, звичайно, дельфінів та білих китів, які є зірками кожної програми.

Мої супутники, Богдан та Юлія — військовослужбовці окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Разом з ними я побуваю на одному із сеансів дельфінотерапії, що відбуваються в рамках програми психологічної реабілітації воїнів АТО/ООС за підтримки волонтерської групи під керівництвом одесита Андрія Вагапова.

Богдан — артилерист, Юлія — військовий медик. У кожного з них за плечима свій бойовий шлях, пройдений разом з бригадою, свої спогади та свої переживання. Адже війна не милує нікого, накладаючи свій відбиток на світосприйняття. У фоє нас зустрічає працівник дельфінарію, видає квитки та запрошує до глядацької зали.

Спілкуванню з дельфінами передує романтичне та водночас зворушливе шоу, під час якого глядачі разом з артистами здійснюють «подорож» до морських глибин, дізнаються про підводне життя мешканців двох стихій — суші та океану.

По завершенню виступу нас знайомлять з дельфінотерапевтами та тренерами дельфінів — під їхнім наглядом розпочинається наш сеанс.

До речі, спеціалістів, які працюють з дельфінами, називають саме тренерами, а не дресирувальниками, адже ці тварини ніколи не діють під примусом, тому стосунки між ними та людьми базуються на взаєморозумінні, заохоченнях та повній довірі одне до одного.

Наша трійка виходить на парапет басейну, де нас зустрічають його господарі — пара білих китів і дві пари дельфінів-афалін — наступну годину ми проведемо в їхній компанії.

У кожного мешканця дельфінарію своя історія

Найстаршій артистці дельфінарію, дівчинці на ім’я Б’юті, вже 38 років. Війна на Сході України внесла корективи й у її життя — у 2014 році просто під обстрілами її вивезли до Харкова з Донецька, який тоді вже потрапив у зашморг російської окупації. «Наша переселеночка» — гірко жартують тренери, знайомлячи нас з граціозною Б’юті.

У кожного мешканця дельфінарію своя історія — когось врятували з браконьєрських сіток, когось викупили у рибалок, а хтось народився тут, у басейні, який тепер назавжди став для них домівкою.

Нам пропонують торкнутися до дельфіна. Виявляється, його шкіра, що спершу нагадує мокру гуму, на дотик жива, пружна і попри прохолодну воду басейну — тепла. Як і шкіра людини, вона теж має невуси — родимі плями, які є особливими прикметами кожної тварини. Шкіра дельфіна регенерується що дві години, тому вони дуже люблять погладжування і почухування, охоче підставляючи під долоні свої округлі боки.

Дельфінотерапевт розповідає, що ці дивовижні морські жителі мають хоч і грайливий, але водночас і примхливий характер — якщо людина чимось не подобається дельфінові, він ніколи не спілкуватиметься з нею, ігноруючи будь-які спроби контакту. Особливо не до вподоби дельфінам злі та агресивні люди.

Дельфіни обожнюють поцілунки

Нашу трійцю дружна сім’я дельфінаріуму сприймає позитивно й ми спускаємося у воду — просто в обійми китів та дельфінів. Кожному з нас дістається своя пара. Вони з цікавістю кружляють навколо нас, іноді торкаючись кожного своїми милими мордочками, немов підбадьорюючи, мовляв, нумо, будь сміливішим! Як виявилося, вони просто обожнюють поцілунки. Але якщо поцілував одного — будь готовий, що до тебе відразу ж підпливе за поцілунком й інший. А за ними в черзі вже стоїть кит-білуха. Відмовляти нікому не можна, щоб не образити.

Відразу після «поцілункового» знайомства дельфін дозволяє осідлати себе. Неквапливо пропливаємо перше коло. Поруч зі мною пливуть мої супутники Богдан та Юля. На обличчях — непідробні радість і щастя. Без сумніву, дельфіни надзвичайно позитивно настроєні й здатні передавати свій настрій оточенню.

Коло за колом дельфіни та білухи катають нас у басейні. Ми плаваємо парами, плаваємо на їхніх спинах або на животиках, обережно тримаючись за плавці. Кожен рух тварин — чіткий, точний та акуратний. Обережно та по-материнськи дбайливо вони носять нас у воді, даруючи нові та нові порції радощів.

Дельфінотерапія допомагає ставити на ноги навіть тяжкохворих пацієнтів

За порадою тренера лягаю на спину. Відразу з обох боків до моїх скронь обережно притуляються дві грайливі мордочки й дельфіни починають про щось говорити між собою. Під водою їхні звуки сприймаються зовсім інакше, ніж ми їх чуємо зазвичай. Здається, ніби тонкі хвилі ультразвуку ніжно пронизують кожну клітину мозку, знімаючи нервову напругу. Тренер розповідає, що дельфінотерапія допомагає підіймати на ноги навіть тяжкохворих пацієнтів.

Час купання та спілкування з дельфінами спливає непомітно. Як не дивно, але годинне перебування у воді зовсім не виснажило нікого з нас. Навпаки, ми світимося енергією та задоволенням.

Зробивши кілька спільних фото на згадку, ми прощаємося з нашими новими друзями. Прощаємося, але обов’язково зустрінемося знову.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Сили оборони показали, як збивали «шахеди» над Сумщиною

Після збиття прикордонниками на Сумщині ударного БПЛА «shahed-136/131» у нічному небі утворилося вогняне серце.

Головнокомандувач ЗСУ назвав напрямок головного удару противника

Головнокомандувач ЗСУ назвав напрямок головного удару противника

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський у звʼязку зі складною ситуацією на Сході протягом двох діб працював у частинах, які ведуть оборонні дії на Покровському та Курахівському напрямках, тобто на напрямку головного удару противника.

Одна людина загинула та шестеро зазнали поранень внаслідок обстрілів Донеччини 

Одна людина загинула та шестеро зазнали поранень внаслідок обстрілів Донеччини 

Всього протягом доби в області було зафіксовано 1887 ворожих обстрілів.

На півдні ворог застосував понад 300 FPV-дронів

На півдні ворог застосував понад 300 FPV-дронів

Продовжуючи терор мирного населення прифронтових територій Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей, ворог застосував 303 FPV-дрони, 18 ударних БПЛА типу «Ланцет», скинув з БПЛА різних модифікацій 263 осколкові боєприпаси.

У польовому шпиталі вперше провели унікальну операцію

У польовому шпиталі вперше провели унікальну операцію

Уперше в польовому госпіталі пораненому з множинними вогнепальними осколковими пораненнями правого плеча та передпліччя, незворотною ішемією правої верхньої кінцівки, анаеробною гангреною, гострим пошкодженням нирок, групою військових хірургів та анестезіологів було проведено складне оперативне втручання, яке врятувало його життя.

На румунському кордоні викрили ухилянта Сергія, який прикидався Сергієттою

На румунському кордоні викрили ухилянта Сергія, який прикидався Сергієттою

44-річного жителя Золотоноші, переодягненого в жінку, затримали сьогодні вранці прикордонники відділення «Хижа» Мукачівського загону поблизу кордону з Румунією.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець, фельдшер

від 22000 до 23000 грн

Київ, Київська область

Бойовий медик взводу

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Кулеметник

від 21000 до 120000 грн

Кривий Ріг

Військова частина А4476

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Майстер, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080