ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Країни НАТО збільшать витрати на оборону: Марк Рютте розповів про новий амбітний план

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 5 Червня 2025, 18:49
Марк Рютте (фото - nato.int)

Міністри оборони країн-членів НАТО домовилися про необхідність збільшення видатків на оборону і на саміті у червні планується затвердити новий інвестиційний план.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте після завершення міністерської зустрічі у Брюсселі, повідомляє кореспондент АрміяInform.

«Ми щойно завершили нашу останню міністерську зустріч перед самітом НАТО в Гаазі. Ми домовилися про новий амбітний набір цілей щодо посилення оборонного потенціалу. Ці цілі точно описують, у який потенціал союзники повинні інвестувати в найближчі роки. Протиповітряна оборона, винищувачі, танки, безпілотники, персонал, логістика та багато іншого», — сказав Марк Рютте.

Він наголосив, що все це потрібно, щоб НАТО зберегло сильну оборону та стримування і забезпечило безпеку мільярда своїх громадян.

«Досягнення згоди щодо того, що нам потрібно, було важливим першим кроком. Щоб задовольнити ці потреби, союзники повинні будуть інвестувати набагато більше в оборону. І це тепер завдання, яке стоїть перед нами в Гаазі. Домовитися про новий план інвестицій в оборону, який забезпечить нам достатньо ресурсів для стримування і оборони в цьому більш небезпечному світі», — додав генсек НАТО.

Марк Рютте заявив, що запропонує для затвердження загальний інвестиційний план, який передбачатиме 5% ВВП на інвестиції в оборону.

«3,5% ВВП на основні видатки на оборону. Це базується на тому, скільки коштуватиме досягнення нових цілей щодо потенціалу, про які щойно домовилися міністри. І 1,5% ВВП на рік на інвестиції, пов’язані з обороною та безпекою, такі як інфраструктура та промисловість», — пояснив він.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

9 жовтня силами та засобами Угруповання Десантно-штурмових військ спільно з військовими частинами та підрозділами 1 корпусу Національної гвардії України «Азов», а також суміжниками було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

Армія FM презентувала новий телевізійний проєкт «Хроніки боліт». Це аналітична програма, яка показує сучасну росію без кремлівської пропаганди.

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмовуіз Премʼєр-міністром Канади Марком Карні.

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

На полігоні у Великій Британії українські військові під керівництвом румунських інструкторів відпрацьовують бій у міській забудові.

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Ворог спробував здійснити масований штурм на Костянтинівському напрямку, але зазнав невдачі.

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Президент України Володимир Зеленський повідомив про дипломатичні успіхи щодо розвитку і впровадження антиросійських санкцій.

ВАКАНСІЇ

Стрілець-зенітник (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Сержант-інструктор навчальної роти

від 25000 до 55000 грн

Раденськ, Херсонська область

Навідник 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Бойовий медик

від 27000 до 80000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Заступник командира БМП – навідник-оператор 155 об ТрО

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Оператор БПЛА (пілот дрона)

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

--- ---