ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Як невідкладний» — законопроєкт про Військового омбудсмена внесено до Верховної Ради

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 8 Травня 2025, 18:11

У четвер, 8 травня, до Верховної Ради було внесено проєкт закону про Військового омбудсмена.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Міністр оборони України Рустем Умєров.

«Президентом України внесено на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про Військового омбудсмена. Це ще один системний крок до побудови ефективного механізму захисту прав і свобод наших військовослужбовців», — йдеться у повідомленні.

За словами міністра, військовий омбудсмен — це цивільна особа, «яка матиме довіру захисників та їхніх родин і відповідатиме за захист прав»:

  • військовослужбовців усіх Сил оборони
  • поліцейських, задіяних у бойових діях
  • іноземців і осіб без громадянства, які служать у ЗСУ
  • інших осіб, визначених законом.

Як зазначається, після прийняття парламентом відповідного закону Офіс Військового омбудсмена стане допоміжним органом при Президентові України, основним завданням якого буде здійснення демократичного цивільного контролю у секторі безпеки й оборони.

«Передбачено чіткий порядок подання і розгляду скарг, а також дієвий механізм перевірок у військових частинах та органах управління», — розповів глава Міноборони України.

Згідно з документом, посаду Військового омбудсмена Президент призначатиме строком на п’ять років. Одна й та сама особа не може обіймати її більш як два терміни поспіль. Заступники призначаються Президентом за поданням омбудсмена.

«Так формується сильна інституція, яка матиме мандат, повноваження, довіру — і стане важливим елементом нової архітектури військової справедливості. Дякую всім, хто долучився до підготовки законопроєкту: Уповноваженій Президента з питань захисту прав військовослужбовців, офіцерам Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міноборони, експертам, представникам громадянського суспільства», — додав Рустем Умєров.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
За дев’ять повідомлень – п’ять років умовно: у Полтаві винесли вирок учаснику телеграм-чату про місцезнаходження груп ТЦК та СП

За дев’ять повідомлень – п’ять років умовно: у Полтаві винесли вирок учаснику телеграм-чату про місцезнаходження груп ТЦК та СП

У Полтаві постав перед Фемідою черговий «телеграм-сповіщувач» про переміщення представників ТЦК.

На Київщині директору повідомили про підозру за постачання неякісної військової форми на 1,7 млн грн

На Київщині директору повідомили про підозру за постачання неякісної військової форми на 1,7 млн грн

На Київщині викрили директора приватного підприємства, який нажився на забезпеченні добровольців. За даними слідства, він поставив для місцевого формування територіальної оборони неякісну форму, привласнивши майже 1,7 млн грн бюджетних коштів.

Мінус Zala, «Ланцет» і Mavic: захисники показали майстер-клас із зачистки неба

Мінус Zala, «Ланцет» і Mavic: захисники показали майстер-клас із зачистки неба

Воїни 3-ї окремої важкої механізованої Залізної бригади продемонстрували комплексну роботу з ураження ворожих цілей на двох фронтах — у небі та на землі.

Від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень — Генштаб ЗСУ

Від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень — Генштаб ЗСУ

З початку доби загальна кількість бойових зіткнень уздовж усієї лінії фронту становить 138.

Дводенний заплив каналізацією, галюцинації й полон: фінал «підземного десанту» рф

Дводенний заплив каналізацією, галюцинації й полон: фінал «підземного десанту» рф

Двоє російських військових із позивними «Скаут» і «Давлєт» здалися в полон бійцям 12-ї окремої бригади спеціального призначення «Азов». Вони розповіли, як командування змусило їх повзти каналізаційною трубою дві доби лише заради пропагандистського фото з російським прапором.

Володимир Зеленський і Емманюель Макрон узгодили ключові кроки щодо миру та гарантій безпеки

Володимир Зеленський і Емманюель Макрон узгодили ключові кроки щодо миру та гарантій безпеки

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Емманюелем Макроном.

ВАКАНСІЇ

Перекладач з іспанської мови

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

108 окрема бригада ТрО ЗСУ

Навідник/ця-оператор/ка (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Охоронник у Службу безпеки України

від 43000 до 50000 грн

Київ

Служба безпеки України

військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Водій

від 50000 до 130000 грн

Київ

210 окремий батальйон 120 ОБр Сил ТрО

Медик в ЗСУ (за контрактом)

від 21000 до 61000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

--- ---