Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….
	Міжнародний інститут стратегічних досліджень у щорічному звіті «The Military Balance 2025» констатує збільшення у 2024 році світових оборонних витрат на 7,4 % до 2,46 трлн дол. США порівняно з 2,24 трлн дол. у 2023 році.
Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
У 2024 році світові витрати на оборону збільшилися в середньому до 1,9 % ВВП порівняно з 1,8 % у 2023 році та 1,6 % у 2022 році.
Найбільше зростання зафіксовано в росії, де витрати на оборону зросли на 41,9 % і становили 145,9 млрд дол. США. Частка оборонних витрат рф становила 6,7 % ВВП, а у 2025 році цей показник може зрости до 7,5 %.
У 2024 році витрати на оборону в Європі зросли на 11,7 % до 457 млрд дол. США. Причини – зростання загроз, спричинених російсько-українською війною, а також зобов’язання країн-членів НАТО щодо досягнення рівня оборонних витрат у 2 % від ВВП. Найбільший приріст у 2024 році продемонструвала Німеччина, яка збільшила оборонний бюджет на 23,2 %. У Польщі та країнах Балтії оборонні бюджети перевищили 3 % від ВВП, інші держави, зокрема Іспанія та Італія, продовжили витрачати на оборону менше, ніж 2 % від ВВП.
Оборонний бюджет Китаю зріс на 7,4 %, що значно перевищує середній показник у решті Індо-Тихоокеанського регіону (3,9 %). Однак через більше зростання витрат на оборону в інших регіонах частка Азії у світових оборонних витратах знизилася до 21,7 % у 2024 році. У 2021 році цей показник становив 25,9 %.
Єдиним регіоном, де оборонні витрати знизилися, стали країни Африки на південь від Сахари, де було зафіксовано падіння на 3,7%.
@armyinformcomua 
   
   
 
    На Херсонщині минула доба знову пройшла під ударами російської армії. Окупанти застосовували ударні дрони, авіабомби та артилерію по житлових кварталах і критичній інфраструктурі. Поранені шестеро мирних жителів.
   
   
 
    Після безпарашутного десанту на Покровському напрямку бійці «Спецпідрозділу Тимура» ГУР прорвали наземний коридор і посилили угруповання розвідників у зоні боїв.
   
   
 
    Упродовж минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 163 бойових зіткнення.
   
   
 
    Впродовж доби російські окупанти здійснили 668 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області, зафіксовано 42 повідомлення про руйнування. Мирні мешканці не постраждали.
   
   
 
    Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Сторони обговорили публікацію щорічного звіту ЄС про розширення та фінансову підтримку української енергетики.
   
   
 
    Російські окупаційні війська за минулу добу втратили 840 своїх військових, п’ять танків та 42 артилерійських системи.
                    
                    від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….