ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ПЕРЕМАГАЄ ЛЮБОВ, А НЕ ВІЙНА

MilitaryArt
Прочитаєте за: 6 хв. 4 Липня 2019, 22:42

Нещодавно  театр ветеранів та волонтерів АТО Project W: Veteran, Volunteer and William показав свою першу виставу англійською мовою – «Дванадцята ніч»  за мотивами класичної комедії Вільяма Шекспіра.  Нині ветерано-театр подорожує Україною зі своїм дітищем.

Режисером вистави став заслужений артист України Олексій Гнатковський, а художнім керівником – Ростислав Держипільський (Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр), а автором ідеї та керівником проекту – ветеран АТО Ігор Касьян.

Неординарність цієї осучасненої версії Шекспірівської комедії полягає в тому, що режисер залучив до неї непрофесійних акторів – учасників унікального соціального проекту.  Це англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО, які пройшли кастинг і вивчають англійську і театральне мистецтво – Project W Veteran, Volunteer and William . Більш того, їм довелося грати Шекспіра в оригіналі, хоча деякі з них до початку проекту не знали жодного слова англійською.

ІСТОРІЯ ЗАРОДЖЕННЯ ВЕТЕРАНО-ТЕАТРА:

Затамувавши подих від вражень після перегляду фільму в кінотеатрі «Київ» одного зимового вечора, Ігор з дружиною поверталися додому. Подружня пара йшла вулицями міста, ділились думками щодо художьої картини «Дванадцята ніч» за Шекспіром. Під час перегляду мовою оригіналу, в голові ветерана АТО Ігоря Касьяна промайнуло: «А що, коли ми створимо свій театр з учасників бойових дій і покажемо, що воювати – це не все, що вони вміють?»

Капітан запасу Ігор Касьян служив у славнозвісній 95-ій аеромобільній бригаді. Молодий офіцер виконував обв`язки командира  взводу. Пізніше продовжив службу в розвідувальній роті бригади. Що таке війна і як важко з неї повертатись чоловік знає не з чуток. Ігор брав участь у бойових діях з самого початку озброєного конфлікту на Донбасі. Починаючи з гори Карачун до боїв за Слов`янськ, Краматорськ, Лисичанськ. А також – участь у рейді в складі 95-ки, коли українські обронці здолали 470 кілометрів,  з них- 170 км тилами противника. Усі ці події позначилися  на здоров`ї молодого офіцера. Ігор звільнився з ЗСУ у 2016-му.

Нині діяльність Ігоря тісно пов`язана з військовими. Це і власна школа англійської мови, яку заснували із побратимом, і віднедавна – ветерано-театр.

До створення цієї команди долучилось чимало волонтерів, ініціативних ветеранів, які так само пройшли пеклом війни.  Серед них- і капелан 30-тої окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького – отець Сергій Дмітрієв, який допоміг із реалізацією проекту. Наприклад, репетиції творчої команди відбувались у приміщенні Андріївського собору, а англійську викладала  представниця посольства Британії.

Кореспондент ArmyInform спілкувалась з акторами ще на початку їх творчих звершень. Але вже тоді дізналась, наскільки кожен з них – цікава особистість.

Смайлик на бронежелеті

Роль Себастіана – брата-близнюка Віоли за Шекспіром, зіграв Євген Міщенко з позивним «Смайл».

Ветеран 81-ої  десантно-штурмової бригади. У 2016-му  киянин потрапив до 122-го батальйону. Євген не хотів чекати, поки його покличуть. Він прийшов до Оболонського військкомату і призвався. Тоді був третій день, як чоловік звільнився з посади управляючого в магазині. Тоді Євген твердо вирішив – захищатиме Україну.

Окрім роботи керуючого інтернет-магазину, він активно допомагав товаришу з пошиттям військового спорядження. Хлопці частенько їздили по полігонам, де бійці готувались до відрядження в район бойових дій,  і віддавали їм те, що мали.

Євген на той час уже мав військовий досвід, адже проходив строкову службу зв’язківцем. А вдруге він обрав десант, коли дізнався, що 81-ша йде на заміну кіборгам у ДАПі.

– Для мене це була велика честь – міняти найвідважніших оборонців, – говорить захисник. А ще мріяв здійснити стрибок з парашутом…

Кореспонденту армія Inform вдалось поспілкуватись з Євгеном у перерві однієї з репетицій.

Співрозмовник добре пам’ятає, як у 2016-му батальйону довірили оборону Авдіївської  промзони. Пересування, особливо в машині, додавали надзвичайної напруги через щосекундні ворожі обстріли. Аби розрядити таку атмосферу, Євген тихенько вмикав у своїй портативній колонці AC/DC, від чого на обличчях побратимів з’являлась посмішка, схожа на «Смайлик», як на Євгеновому бронежилеті.

 «Смайл» виконував безліч різних і відповідальних завдань. Йому доводилось чути в рації розмови тих же бойовиків, які щоденно шквальним вогнем гатили по українським захисникам. Коли у відповідь на прицільний обстріл крупнокаліберними снарядами терористів,  українські оборонці захищались, у радіоефірі  лунало: «Гиви, меня сейчас укропы убьют! Мочи их, не жалея». Так кричав істеричним голосом «Чача» – підлеглий польового командира ДНР. – Так через таких боягузів як він, обстріли з їх сторони не вщухали, – пригадує Євген.

На жаль, не обійшлося і без травм. Якось, перебуваючи на бойовому завданні, розвідники йшли авдіївським лісом, неподалік «промки». Солдат Міщенко був замикаючим. У мить пролунав вибух – один з побратимів зачепив ворожу «розтяжку». Ще двох поранило, а Євгену – осколок потрапив у ногу. Тоді він не розгубився і згадав де розташований  десантний «секрет» –  замасковані медичні та бойові пункти. Викликав підмогу та евакуював побратимів. У стані шоку тільки потім зрозумів, що і сам потребує медичної допомоги.

ВИСТАВА-МАНІФЕСТ

Усі моменти, які довелось пережити молодому захиснику на війні, змінили його ставлення до життя. Євген говорить, що почав більше цінувати те, що має, і з користю для себе проводити вільну хвилинку.

Після повернення з війни узявся за вивчення англійської. На заняттях познайомився з капеланом 30-ї бригади. На пораду спробувати себе у театрі, подумав: «Чому б і ні? Візьму і спробую!».

Сьогодні «Смайл» у команді колег по театру і вже друзів. Вони – одна велика родина. Як результат – блискавична прим`єра в Києві, виступ в Івано-Франківську. В планах – показати за кордоном  як українські військові долають перешкоди завдяки творчості і натхненню.

Родзинкою вистави є інтерпретація твору на сучасний лад і посвячення п’єси  нашим захисникам.

Це вистава про перемогу сили духу над страхом. Перемогу віри над сумнівами, щирості – над фальшем, зрештою – про перемогу життя над смертю. Це вистава про перемогу любові! Я захоплююся цими «ненормальними», які взялися за, здавалося б, неможливе! Вони ніколи не грали на сцені, не знають англійської і все це роблять уперше. Але вони взялися зіграти «Дванадцяту ніч» мовою оригіналу! І зроблять це! Вони, немов малі діти, які свято вірять у свою гру і цим змінюють світ,  показуючи «дорослим», які ті смішні… Вони показують, що героєм слід бути щодня і у всіх своїх справах. Це люди,  яким не байдуже. Це вистава – приклад, вистава – заклик до дій, вистава – маніфест щирості, наївності та добра!»,  – зауважив режисер вистави Олексій Гнатковський.

Власні фото Євгена
Project W: Veteran, Volunteer and William

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Пекельна зима для окупантів: добірка уражень від операторів гірсько-штурмової бригади
Пекельна зима для окупантів: добірка уражень від операторів гірсько-штурмової бригади

Цього разу оператори дронів влаштували справжнє шоу професійності: точні удари, холодна майстерність і повна демілітаризація техніки та живої сили противника.

Влучають у ціль з відхиленням до 10 м: що відомо про керовані авіабомби AASM Hammer від Франції
Влучають у ціль з відхиленням до 10 м: що відомо про керовані авіабомби AASM Hammer від Франції

Україна та Франція продовжують роботу над рекордним рівнем постачання керованих авіаційних бомб AASM Hammer для нашої держави.

Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти росії
Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти росії

Велика Британія оголосила про історичний пакету санкцій, який позбавляє Кремль доходів від нафти та ще більше обмежує його можливості вести війну проти України.

Три доби утримував у полоні жінку на Запоріжжі: до суду скеровано справу військового рф
Три доби утримував у полоні жінку на Запоріжжі: до суду скеровано справу військового рф

Прокурори Офісу Генерального прокурора завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо російського військового.

«Петрович» пішов за своїх попереду перших: історія повного кавалера ордену «За мужність» Михайла Розгонюка
«Петрович» пішов за своїх попереду перших: історія повного кавалера ордену «За мужність» Михайла Розгонюка

Штаб-сержант 48-ї інженерної Кам’янець-Подільської бригади Михайло Розгонюк боронить Україну від перших днів широкомасштабного вторгнення.

СБС уразили комплекси ППО окупантів на тимчасово окупованих територіях
СБС уразили комплекси ППО окупантів на тимчасово окупованих територіях

Підрозділи СБС вполювали в ніч 24 лютого РСЗВ «Ураган», ЗРК «Бук-М1», ЗРГК «Панцирь-С1» та РЛС «Малахіт».

ВАКАНСІЇ
Військова служба

від 50100 до 130100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Оператор засобів РЕР

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Водій-заправник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Помічник гранатометника

від 21400 до 121400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Стрілець ВСК (ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Другий відділ Пологівського РТЦК та СП (м. Оріхів)

Фельдшер медичного пункту, військовослужбовець

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

--- ---