ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

57 % ветеранів потребують підтримки психологів

Армія і суспільство Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Липня 2020, 15:19

Такі результати дослідження «Ефективність мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій», організованого «Українською фундацією громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення. Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний узяв участь у презентації та обговоренні цього дослідження, яке відбулося в Києві за участю представників Фонду ООН у галузі народонаселення, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Посольства Великої Британії, ветеранських організацій і журналістів.

Під час обговорення Ігор Безкаравайний запропонував фахівцям мобільних бригад працювати не лише з ветеранами, а й з тими учасниками та учасницями бойових дій, які тільки повернулися додому й не встигли оформити собі відповідний статус.

— Важливо починати роботу з бійцями у так званий транзитний період, коли вони ще не мають відповідного статусу, але вже переживають серйозний стрес і від зустрічі з родиною після тривалої перерви, і від необхідності ходити по кабінетах та займатися бюрократичною тяганиною задля оформлення статусу ветерана, — зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, що з листопада 2019-го у шістьох мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги почали працювати учасники АТО/ООС за принципом «рівний – рівному», надаючи кваліфіковану соціально-психологічну допомогу ветеранам.

Згідно з результатами цього дослідження, отриманими після шестимісячної роботи таких бригад з учасниками бойових дій АТО/ООС:

  • 57 % ветеранів АТО/ООС очікують на отримання кваліфікованої психологічної підтримки (зокрема 31 % висловлює потребу в психологічній підтримці разом з партнеркою/ом);
  • 26 % потребують супроводу в оформленні пільг, субсидій, допомоги з безробіття та позиціонують послуги мобільних бригад як точку доступу до провайдерів;
  • 11 % опитаних потребують оздоровлення та фізичної реабілітації;
  • 6 % опитаних мають запит на отримання юридичної консультації (щодо оформлення документів, зокрема 5 % щодо оформлення земельних ділянок).

Також дослідження виявило, що учасники бойових дій найчастіше потребують психологічної допомоги: через конфлікти в родині — 54 %, психосоматичні прояви стресу (порушення сну, апетиту, тривожність) — 24 %, неконтрольовані напади агресії — 12 %, суїцидальні думки/самоушкодження — 6 % та проблеми з надмірним вживанням психоактивних речовин — 4 %.

Нині мобільні бригади з ветераном у складі працюють у Київській області (Вишневе, Бородянка, Біла Церква), а також на Миколаївщині — (Миколаїв, Первомайськ, Снігурівський, Березанський і Новоодеський райони). На цих територіях зареєстровано 10 500 учасників АТО/ООС.

Мобільні бригади — це команда спеціалістів, які надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу учасникам бойових дій в АТО/ООС і членам їхніх родин через реагування на проблеми з реінтеграцією до мирного життя, надання психологічної допомоги та здійснення подальшого соціального супроводу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Україна запровадила санкції проти 656 морських суден російського тіньового флоту

Україна запровадила санкції проти 656 морських суден російського тіньового флоту

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти 656 морських суден, які є частиною тіньового флоту.

Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Засоби DeepStrike за минулий місяць здійснили 81 вогневе завдання та уразили 98 цілей противника на території рф.

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив, що чисельність угруповання рф вже тривалий час становить близько 710 тисяч осіб і ворогові не вдається наростити цей показник, попри активний рекрутинг у росії, тому що українські воїни щодня «мінусують» тисячу окупантів убитими й пораненими.

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Від початку доби на фронті відбулось 53 бойових зіткнення. Українські захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запуск нового експериментального проєкту з автоматичного взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Керівник ГУР МОУ Кирило Буданов доповів Президенту України Володимиру Зеленському про деталі підготовки спеціального заходу для звільнення цивільних, які перебували в Білорусі.

ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Тлумач

3-й відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

Пиляр, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Сапер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Хмельницький, Хмельницька область

Військова служба за контрактом з початковою з/п від 51500 до 200000

від 51500 до 200000 грн

Хмельницький, Хмельницька область

Номер обслуги самохідної гармати в ЗСУ

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

--- ---