ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

З російського полону повернули десятьох українців: названо прізвища

Важливо Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Червня 2024, 9:16
Серед звільнених — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст, викладач та політолог Наріман Джелял / Фото з фейсбук-сторінки Рустема Умєрова

Попри всі складнощі вдалося повернути з російського полону ще десятьох українців, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

  • Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році. 
  • Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років. 
  • Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам. 
  • Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова – пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи.  

«Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей. Обовʼязково звільнимо всіх наших!», – сказав глава держави.

Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що знайомий з Наріманом Джелялом багато років. З 2014 року він був активним учасником ненасильницького спротиву в тимчасово окупованому Криму.

«Повернення Нарімана та ще 9 наших людей — це символ нашої готовності боротися за права кожного українця», – зазначив глава оборонного відомства.

Нагадаємо, 25 червня відбувся черговий обмін полоненими, внаслідок якого Україна повернула з російського полону ще 90 військових. Зокрема, вдалося повернути 59 оборонців Маріуполя, з них — 52 бійці, що вийшли з Азовсталі. З полону визволено 5 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС.

У Координаційному центрі з поводження з військовополоненими уточнили, що додому повернулися 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників ВМС, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонців.

Як повідомляла АрміяInform, від початку широкомасштабної війни росії проти України з ворожого полону повернулися понад 3200 українських військових.

Відео зі звільненими українцями також публікує СБУ:

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Унаслідок ворожої атаки на Чернігівщину є загиблі та поранені

Унаслідок ворожої атаки на Чернігівщину є загиблі та поранені

Через російські обстріли області загинуло дві людини, четверо отримали поранення.

Покровський напрямок залишається найгарячішим: Сили оборони відбили 72 атаки ворога

Покровський напрямок залишається найгарячішим: Сили оборони відбили 72 атаки ворога

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 234 бойові зіткнення.

За добу росія втратила 1120 військових, 21 артсистему і 6 ББМ

За добу росія втратила 1120 військових, 21 артсистему і 6 ББМ

За минулу добу втрати російських загарбників склали 1120 військових та 338 бойових броньованих машин.

Ворог завдав 679 ударів по Запорізькій області: дві людини загинуло, ще 11 поранено

Ворог завдав 679 ударів по Запорізькій області: дві людини загинуло, ще 11 поранено

Загалом упродовж доби окупанти завдали 679 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області.

На Покровському напрямку зупинено 51 атаку ворога

На Покровському напрямку зупинено 51 атаку ворога

Загалом, від початку минулої доби відбулося 198 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися вглиб нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.

«Робота як робота — виїхали, розвалили, повернулись»: танкіст «Шева» про виконання бойових задач на фронті

«Робота як робота — виїхали, розвалили, повернулись»: танкіст «Шева» про виконання бойових задач на фронті

Старший лейтенант Олександр, із позивним «Шева», служить заступником командира танкової роти у 128-й окремій важкій механізованій бригаді «Дике поле».

ВАКАНСІЇ

Водій в ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Діловод служби речового забезпечення

від 20000 до 120000 грн

Київ

126 окремий батальйон ТрО м.Київ

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

до 20000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Головний сержант

від 53000 до 123000 грн

Вся Україна

61 окремий батальйон Сил ТрО

Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 25000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Оператор систем РЕБ | Військовослужбовець

від 22000 до 120000 грн

Одеса

Військова частина А0528

--- ---